Jak i gdzie spędzić wakacje? Ciekawą propozycję dla tych, którzy zostają na miejscu, ma Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Coroczna „Akcja lato” to zorganizowany wypoczynek dla dzieci z wieloma atrakcjami, nie tylko sportowymi.
Nie tak dawno pisaliśmy o 14 medalach dla lekkoatletów ze Słubic w mistrzostwach województwa kategorii U18 i U20. Równie rewelacyjnie spisali się ich młodsi koledzy i koleżanki, którzy z podobnej imprezy przywieźli 8 krążków i aż kilkanaście miejsc w finałach.
To duży sukces dla słubickiego sportu! Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach zajęła 9 miejsce w krajowym finale szkolnych rozgrywek w mini piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze). Naszym szczypiornistkom zabrakło ledwie jednej bramki, aby móc grać o medale!
To były udane zawody dla reprezentantów Słubic i miejscowego Lubusza. Podczas finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce w kategorii U18 i U20 padło wiele wartościowych rezultatów, a nasi lekkoatleci aż 14 razy stawali na podium.
Słubice nie mogą narzekać na brak sukcesów sportowych. I te sukcesy – a przede wszystkim ich autorów - doceniły władze Słubic. Najlepsi z najlepszych otrzymali stypendia przyznane przez burmistrza i radnych.
Kolejny sukces dla Słubic w sportach siłowych! Brązowy medal z dalekiej Ukrainy przywiózł Kacper Uszakiewicz, który startował w mistrzostwach świata federacji WPA w trójboju siłowym.
Lekkoatleci Lubusza Słubice rozkręcają się ze startu na start. Grupa biegowa pod wodzą Piotra Kiedrowicza odwiedziła w miniony weekend Piłę. Klasę pokazała Malwina Olszewska, która uzyskała trzeci wynik w Polsce na dystansie 600 metrów.
To będzie ostatnia impreza w tym sezonie, ale jakże ważna! Reprezentacja SP 1 Słubice znalazła się w gronie 16 najlepszych szkół w Polsce. Dziewczęta czeka trzydniowa batalia w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Ręcznej (rocznik 2006 i młodsze).
Przypominamy o zbliżającej się, 18. edycji Oderturmlauf, czyli biegu po schodach na najwyższy budynek we Frankfurcie. Zapisy wciąż trwają, organizatorzy zapraszają uczestników z obu stron Odry.
Udanie zainaugurowali tegoroczny sezon nasi triathloniści. Pokaźna reprezentacja Słubic udała się do ulubionego Sierakowa, gdzie zawodnicy sprawdzili aktualną formę. Było sporo życiówek i miejsc na podium.
Więcej…