Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

TransvocaleIgor Herbut, Rasm Almashan, Natalia Iwaniec, Abel czy Anna Depenbusch – to tylko kilka gorących nazwisk z długiej listy artystów, których zobaczymy podczas tegorocznego festiwalu transVOCALE. Słubice i Frankfurt zapraszają mieszkańców na wspólną, muzyczną ucztę w dniach 18-20 listopada.

ARLE22 października niemiecka spółka ARLE zaprasza mieszkańców oby miasta do centrum Frankfurtu, na tzw. Magistralę. Artyści z obu miast przygotowali wieczór z rozmaitymi atrakcjami kulturowymi w ramach projektu „Dwumiasto Znowu Razem – Wystawy w ruchu”.

LabiryntZa oknem jesień, a to znak, że w kulturze czas na Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT. Przez trzy dni na pograniczu polsko-niemieckim odbędzie się kilkadziesiąt akcji artystycznych: wystaw, pokazów filmowych, spotkań z artystami, wykładów i happeningów. Znamy już szczegółowy program.

UmowaSłubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę prezentującą 30 lat współpracy polsko-niemiecko-białoruskiej. Jej autorem jest Klaus Baldauf, wieloletni pracownik frankfurckiego magistratu, który zajmował się współpracą zagraniczną, a prywatnie jest pasjonatem fotografii.

Grażyna PlebanekDo Słubic przyjedzie Grażyna Plebanek, pisarka i felietonistka, autorka scenariuszy i sztuk teatralnych. Spotkanie autorskie odbędzie się 20 października o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice.

Słubice na fotografiachRobisz zdjęcia? Pasjonuje cię fotografia? Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w powiatowych eliminacjach Lubuskiego Konkursu Fotograficznego PRO ARTE 2021.

Kronika filmowaPo długiej przerwie spowodowanej pandemią do Klubu Prowincja wracają wydarzenia artystyczne większego kalibru. 12 października na scenie zaprezentuje się uznany stand-uper Antoni Syrek-Dąbrowski, który zaprezentuje program pt. „Kronika filmowa”.

Sara Egwu JamesJuż jest! Oficjalny teledysk do utworu "Somebody", z którym Sara Egwu James będzie reprezentować Polskę podczas konkursu Eurowizja Junior 2021.

12 festiwal_aniolowTo już pewne! Festiwal Aniołów ponownie odbędzie się w Górzycy. Rok temu impreza nie doszła do skutku z powodu pandemii koronawirusa. Festiwal to nie tylko występy artystyczne czy konkursy plastyczne, ale także wybory na lokalnego anioła.

Festyn w KunowicachSołtys i rada sołecka Kunowic zapraszają mieszkańców na zabawę z okazji zakończenia lata.  Impreza odbędzie się 2 października na placu przy świetlicy wiejska na ul. Szkolnej.

Aura hutnikówFrankfurt zaprasza na otwarcie polsko-niemieckiej wystawy pt. „Aura hutników". Będzie okazja zobaczyć kolekcje dzieł sztuki stalowni Maxhütte i Brandenburskiego Muzeum Krajowego Sztuki Współczesnej, które jest organizatorem wydarzenia.

Robert KliszczakNie tak dawno pisaliśmy o kolejnych warsztatach zrealizowanych przez grupę taneczną Westside People. Okazuje się, że jej współzałożyciel Robert Kliszczak nie tylko uczy innych, ale i sam bierze udział w rozmaitych konkursach. Ostatnio reprezentował Słubice podczas Mistrzostwach Polski Breakingu. 

UradW pierwszy weekend października rada sołecka Uradu zaprasza mieszkańców (a także gości z zewnątrz) na wspólną zabawę. Będzie muzyka na żywo i solidne zaplecze gastronomiczne.

Sara Egwu JamesSpełniło się kolejne marzenie Sary Egwu James. Nastolatka z Ośna Lubuskiego wygrała niedawno talent show The Voice Kids, a teraz „wyśpiewała” przepustkę na prestiżowy konkurs Eurowizji Junior 2021.

SaraSara Egwu James nie zwalnia tempa. Po wygraniu The Voice Kids przed nią kolejne wyzwanie. Wokalistka z Ośna Lubuskiego powalczy o reprezentowanie Polski na konkursie Eurowizja Junior 2021.