Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Sztuka na granicySztuka w oknach wystawowych – to pomysł artystów w ramach tegorocznej edycji festiwalu ART | an der Grenze | na granicy. Co prawda ze względu na pandemię nie ma możliwości wejścia na wystawę, ale wybrane prace można podziwiać… w oknach.

TransvocalePandemia koronawirusa mocno krzyżuje plany związane z organizacją kulturalnych wydarzeń. Na początku listopada pisaliśmy, że festiwal transVOCALE został odwołany i zamiast niego zaplanowano specjalny koncert w internecie. Ten także się nie odbędzie. Co widzowie otrzymają w zamian?

Pro Arte to nie tylko konkursy dla młodych recytatorów czy wokalistów, ale także plastyków. Jury wybrało, którzy młodzi artyści przygotowali najlepsze prace na konkurs pt. „Człowiek-planeta-przyszłość”. Będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim.

warsztaty lisow_thPowoli ruszają przygotowania do świąt. Te, zapewne będą wyglądać nieco inaczej niż zazwyczaj, ale jedno się nie zmieni. Dzieci czekając na Mikołaja, przygotowują różne artystyczne, świąteczne ozdoby. Chętni mogą wziąć udział w bezpłatnych twórczych warsztatach online.

KsiążkiOni naprawdę lubią czytać! Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach pomimo trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Czytali, czytali, czytali aż urosły im skrzydła!

BibliotekaTo smutna informacja dla czytelników. Od najbliższej soboty Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice będzie zamknięta. Macie jeszcze 2 dni, żeby zrobić zapasy książek na długi,  jesienne wieczory.

Życie bez nałógówStowarzyszenie Przystań zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego temat brzmi: „Życie bez nałogów jest piękne”. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody.

Dzień Niepodległości11 listopada 2020 będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Słubicach przygotowano uroczystości patriotyczne połączone z mszą św. w intencji ojczyzny.

TransvocaleZe względu na pandemię odwoływane są wszystkie duże imprezy kulturalne. Ten los spotkał również tegoroczny festiwal transVOCALE. Ale mieszkańców Słubic i Frankfurtu czeka muzyczna niespodzianka – koncert w internecie.

labirynt 2019_thZmiany, o których poinformował dzisiaj niemiecki Instytut Roberta Kocha, wpłynęły także organizację Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT. Wystawy we Frankfurcie polska publiczność będzie mogła oglądać tylko w piątek, 23 października.

LabiryntW zeszłym tygodniu przybliżyliśmy wam najważniejsze informacje związane z przebiegiem i organizacją tegorocznej edycji Festiwalu Nowej Sztuki "lAbiRynT". Dziś zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym programem imprezy. Zobaczcie, co będzie dziać się na polsko-niemieckim pograniczu od 23 do 25 października .

Mały RytmosKilka dni temu pisaliśmy o nagrodach, które zdobyły wokalistki ze Słubic podczas finału Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Ich młodsze koleżanki, startujące w ramach tzw. sceny dziecięcej, także wyśpiewały najcenniejsze laury – Złoty i Srebrny Mikrofon ponownie powędrowały do Słubic.

PapuszaArchiwum im. Karla Dedeciusa przy Collegium Polonicum w Słubicach i Muzeum Kleista zapraszają na wieczór poezji. Jego bohaterkami będą trzy kobiety: Papusza - autorka poezji, Karin Wolff - tłumaczka i Angelika Kuźniak - autorka biografii Papuszy.

LabiryntOstatni weekend października w Słubicach i Frankfurcie upłynie pod znakiem nowej sztuki. Coroczny festiwal "lAbiRynT" będzie miał tym razem nieco inną formułę - oprócz tradycyjnych wystaw i spotkań z artystami z całego świata, na widzów będą czekać transmisje w internecie.

Natalia PrzekorackaUzdolnione wokalistki ze Słubic wyśpiewały kolejne nagrody, tym razem w finale Lubuskiego Festiwalu Pro Arte! Rytmos wywalczył srebrny mikrofon, a Natalia Przekoracka wyśpiewała złote trofeum i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.