Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Maciej SmolągWracamy do wcześniej zapowiadanego cyklu „Klasyka w parku”. Kolejny koncert odbędzie się w Słubicach. 31 lipca o godz. 19:00 na placu Bohaterów muzykę Fryderyka Chopina zagra pianista Maciej Smoląg.

Ania SzarmachWarsztaty "No borders" były jedną z ważniejszych wakacyjnych propozycji Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Pod okiem uznanych artystów wszyscy chętni mieli okazję szlifować swoje talenty. Zapraszamy na podsumowanie trzydniowego wydarzenie.

Polizeiruf 110Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w Słubicach będą kręcone kolejne odcinki serialu niemieckiego „Polizeiruf 110”. Producenci szukają chętnych statystów. Za 4 godziny pracy oferują 50 euro.

Paweł WakarecyW połowie lipca pisaliśmy o cyklu „Klasyka w parku”, czyli serii koncertów na ternie miejskich parków w Słubicach i Frankfurcie. Organizatorzy wprowadzili małe poprawki do opublikowanego wcześniej programu.

RytmosPodopieczne Anny Adamowicz z Rytmosa i Małego Rytmosa wyśpiewały kolejne nagrody. Z 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkolnej w Kielcach przywiozły odpowiednio Złotą i Srebrną Jodłę.

Polizeiruf 110Kojarzycie serial „Polizeiruf 110”? To jedna z najbardziej popularnych niemieckich produkcji kryminalnych. Słubice „występowały” w niej już parokrotnie. W sierpniu ekipa filmowa ponownie odwiedzi nasze miasto, aby nakręcić ujęcia do odcinka pt. „Spadek Hildy”.

TrupięgiNa zakończenie weekendu pt. "Magia Dwumiasta" odbył się koncert zespołu Trupięgi. 18 lipca wieczorem, na scenie zbudowanej w parku przy ul. Kupieckiej, w otoczeniu przyrody, rozbrzmiały magiczne dźwięki poezji śpiewanej.

Magia Dwumiasta„Magia Dwumiasta” to także warsztaty, koncerty i animacje dla najmłodszych. 17 lipca specjalne miasteczko stanęło w parku za bazarem, w nieco tajemniczej, leśnej scenerii, ale z mnóstwem atrakcji, nie tylko artystycznych.

Zamek GraalaWidowisko "Zamek Graala" było jednym z ważniejszych elementów imprezowego weekendu pt. "Magia Dwumiasta", który przygotował dla mieszkańców Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Tancerze z grupy Bohema zabrali publiczność w magiczną podróż w poszukiwaniu drogi do tytułowego zamku.

Muzyka klasycznaGratka dla fanów muzyki klasycznej. W okresie wakacyjnym w Słubicach i Frankfurcie zaplanowano szereg koncertów pod hasłem „Klasyka w parku”. Rozmaici artyści będą prezentować działa Chopina, Vivaldiego czy Bacha na terenie... miejskich parków.

SMOK

Ledwo zakończyło się „Letnie granie” a słubiczanie będą mieli kolejna okazję do dobrej zabawy. Magia Dwumiasta to kolejne propozycja przygotowana przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Tym razem imprezy odbędą się na nowej scenie w parku za bazarem.

elzbieta nowak_thPamiętacie Elżbietę Nowak i jej wiersze? Lokalna poetka ma w swoim dorobku już dwa tomiki poezji. Jej ostatnie wydawnictwo "Chwile - chwilki - chwilunie" trafiło niedawno do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice, skąd będzie można je wypożyczyć.

Letnie granieZa nami weekend z „Letnim graniem”. To nowa impreza w Słubicach, zorganizowana wg nieco odmiennej niż do tej pory formuły. Czy spodobała się mieszkańcom? Jak bawili się na poszczególnych wydarzeniach? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Festiwal Art an der GrenzeTym razem pandemia nie przeszkodziła organizatorom festiwalu „ART | an der Grenze | na granicy”. 9. edycja tej imprezy odbędzie się w dniach 16-23 lipca, po raz pierwszy po obu stronach granicy. Swoje prace pokażą także artyści ze Słubic.

SMOKDawno nie było takiego weekendu w Słubicach, głównie z powodu wielomiesięcznej pandemii i obostrzeń. W piątek i sobotę czeka mieszkańców Słubic kilka ciekawie zapowiadających się koncertów w ramach imprezy „Letnie granie”.