Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
reklama
reklama

Mundurowi podsumowali wakacyjną zbiórkę krwi

zbiorka wakacje_thChoć wciąż mamy wakacje, to na sierpniowej zbiórce krwi nie zabrakło chętnych do jej oddawania. Dzięki policyjnej akcji „Oddaj krew – uratuj życie” udało się zebrać ponad 5 litrów tego drogocennego płynu.
 

Wycieczka rowerowa na koniec wakacji

rower odra_thPolsko-Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i Słubic na dwóch kółkach w ramach serii bezpłatnych wycieczek. Najbliższa z nich odbędzie się w ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia.
 

Powiatowy lekarz weterynarii przypomina o obowiązku szczepienia psów na wściekliznę

muszka thUwaga właściciele psów! Powiatowy lekarz weterynarii przypomina, że raz do roku posiadacze psów mają obowiązek zaszczepić je przeciwko wściekliźnie. Jest to podstawowa metoda zapobiegania tej groźnej chorobie. Szczepienia kotów nie są obowiązkowe, ale zalecane zwłaszcza dla tych zwierząt, które wychodzą z domów.
 

Przyjechali do Polski bez dokumentów

straz graniczna_patrol_thFunkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali dwóch obywateli Indii i obywatela Liberii, którzy chcieli podróżować po Polsce bez pozwalających im na to dokumentów. Tak ich podróże po naszym kraju się skończyły…
 

Szpital z dofinansowaniem na pierwszy transgraniczny projekt. Będzie piknik dla mieszkańców

umowa szpital_viadrina_thSzpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach będzie realizował swój pierwszy transgraniczny projekt. Dotyczyć on ma m.in. współpracy w dziedzinie ortopedii, chirurgii urazowej i rehabilitacji. Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu będą również mogli wziąć udział w pikniku zdrowotnym.
 

Bombowy alarm na ul. Transportowej

cargo alarm_thByło groźnie, ale skończyło się tylko na strachu. 16 sierpnia gości hotelu Cargo postawił na nogi alarm bombowy. W znajdującym się w budynku kantorze pozostawiono nieznany pakunek.
 

Sposób na usprawnienie ruchu? Na drodze Słubice - Kunowice powstaną… ronda

korek kunowice_137_thProblemy z płynnością ruchu drogowego wokół Słubic były przedmiotem spotkania burmistrza Mariusza Olejniczaka z szefem Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłem Tonderem. Jednym ze sposób ma poprawę sytuacji ma być budowa… dwóch rond.
 

Diament w nowej odsłonie zaprasza na kursy językowe

diament zapisy_thSzkoła Językowa Diament - od września prowadzona przez Stowarzyszenie po PROstu - zaprasza na kursy języka angielskiego i języka niemieckiego w nowym roku szkolnym 2019/2020. Zapisy już ruszyły!
 

Tradycyjna sołtysówka w Kunowicach

soltysowka 2019_thSkoro koniec wakacji, to w Kunowicach nie może zabraknąć tradycyjnej sołtysówki. Będzie moc atrakcji i zabawa do białego rana, a imprezę uświetni występ scholi Jerzyki.
 

Powiatowe obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny św.

kosciol ducha1 września Starostwo Powiatowe w Słubicach organizuje obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odbędą się one w kościele Ducha Świętego. Towarzyszyć im będzie odsłonięcie okolicznościowej tablicy pamiątkowej.
 
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama