Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Klaudia JarneckaKomenda Powiatowa Policji w Słubicach prowadzi poszukiwania Klaudii Jarneckiej. Kobieta ostatni raz kontaktowała się z rodziną 21 października 2021 roku. Od tego czasu ślad po niej zaginął.

Zasuwa

Mieszkańcy Drzecina nie mają ostatnio szczęścia. Ponownie doszło tam do uszkodzenia wodociągu. Utrudnienia potrwają w dniu dzisiejszym do godz. 14.

Collegiu PolonicumPo przerwie spowodowanej pandemią normalność wraca także do Collegium Polonicum. 21 października na słubickiej uczelni rozpoczął się 24. rok akademicki. Z tej okazji nie mogło zabraknąć uroczystej immatrykulacji.

Podpisanie umowyWracamy do tematu budowy dróg w Drzecinie, o których informowaliśmy przed wakacjami. 20 października gmina Słubice podpisała umowę z firmą Eurokop Invest, które zajmie się realizacją dwóch ważnych dla mieszkańców inwestycji.

Budowa SORChwile strachu przeżyli pracownicy budujący nowy SOR przy Szpitalu im prof. Zbigniewa Religi w Słubicach. Doszło tam do zawalenia świeżo wylewanego stropu. Całe szczęście nikomu nic się nie stało.

WiatrDawno nie było takiego wiatru w Słubicach! Strażacy od rana mają sporo pracy: uszkodzone dachy i samochody, spadające konary, a nawet… zniszczony słup ogłoszeniowy, z którego oderwała się betonowa kopuła.

Apple WatchKtóry Apple Watch wybrać? Jeśli interesują Cię smartwatch’e marki z Cupertino, zapraszamy do szybkiego przeglądu popularnych rozwiązań.

KursNiedostateczna znajomość języka niemieckiego spędza sen z powiek wielu osobom, m.in. kobietom w ciąży, które planują poród w Niemczech. Sporo pań ze Słubic i okolic jako miejsce rozwiązania wybiera szpital Markendorf we Frankfurcie. Z myślą o nich powstały specjalny kurs i darmowe szkolenie.

policja aktaSłubiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na Blik-a. Śledczy przedstawili mu 7 zarzutów, został aresztowany na 3 miesiące.

Spotkanie w sprawie śmieciGmina Słubice zorganizowała kolejne spotkanie w sprawie zmian w opłatach za wywóz odpadów. Tym razem do rozmowy burmistrz Mariusz Olejniczak zaprosił samych mieszkańców. Ci obecni na spotkaniu w większości poparli metodę naliczania „od osoby”.