Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kiedy śmieci?Gmina Słubice wykupiła dostęp do aplikacji mobilnej „Kiedy śmieci”. Program przyda się np. do tego, żeby sprawdzić, kiedy z naszej ulicy odbierane będą kolejne frakcje odpadów. Mieszkańcy mogą korzystać z niej bezpłatnie.

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętano o tym święcie również w Słubicach. Samorządowcy złożyli kwiaty pod pomnikiem na pl. Sybiraków, a wieczorem odbyła się uroczysta msza św. w kościele Ducha Świętego.

Rada nadzorcza Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach wybrała nowy zarząd. Prezesem lecznicy został Adam Koniuk, a wiceprezesem Magdalena Wiadomska-Łażewska.

Zdolność kredytowaZanim bank przyzna Ci kredyt musi zbadać Twoją zdolność kredytową. To na tej podstawie podejmuje decyzję o przyznaniu finansowania oraz kwocie, na którą możesz liczyć. Czym jest zdolność kredytowa, co na nią wpływa oraz co możesz zrobić, aby ją zwiększyć? Dowiedz się z naszego artykułu!

Jadwiga Caban-KorbasW marcu 2020 roku jej wystąpieniem żyła cała Polska. Jadwiga Caban-Korbas, szefowa słubickiego Sanepidu zasłynęła kontrowersyjną wypowiedzią na temat sytuacji pierwszego pacjenta z koronawirusem. Jak potoczyły się jej losy, gdzie obecnie mieszka i czym się zajmuje? O tym w reportażu TVN Uwaga.

POścielPościel dla dziecka, które ma alergię, trzeba wybrać szczególnie starannie. Taka pościel nie tylko ma ułatwić zasypianie i umożliwić spokojny sen, ale też zapobiegać nasileniu się reakcji alergicznych. Zobacz, jaką pościel kupić dla małego alergika.

Ryszard Zaryczny

Radni gminy Słubice podjęli decyzję o zwolnieniu firm prowadzących działalność gastronomiczną z opłat za sprzedaż alkoholu. O taką formę pomocy apelowali przedstawiciele branży na niedawnym spotkaniu przedsiębiorców.

KurierW obecnych czasach wysyłanie przesyłek jest podstawową formą transportu produktów. Przez długi czasy sklepy były zamknięte, a sprzedaż internetowa rosła. Również osoby prywatne ze względu na brak możliwości spotkania się często wysyłają paczki przy pomocy kuriera. Dowiedz się, jak zrobić to najtaniej i nie przepłacać!

Jeśli macie do załatwienia jakąś sprawę w Urzędzie Stanu Cywilnego czy Wydziale Spraw Obywatelskich, pamiętajcie - nie zrobicie tego „z marszu”. Trzeba wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretny termin.

Stadion w SłubicachJak co roku, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru na dotacje na ratowanie zabytków. O wsparcie starały też podmioty z terenu powiatu słubickiego. Środki trafią np. do parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Cybince.