Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

BajkaDlaczego szprotki uważały, że rybka Lola nie może mieszkać w Lazurowej wodzie? Kto pomógł jej trafić do miejsca, w którym znalazła przyjaciół? Mówi o tym bajka profilaktyczna, przygotowana podczas zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie po PROstu. Podopieczni nagrali również własne bajkowe przedstawienie o wróżkach.

BurmistrzowieWłodarze Słubic, Kostrzyna nad Odrą, Cybinki, Rzepina, Ośna Lubuskiego, Górzycy i Słońska postanowili połączyć siły w walce o środki unijne z perspektywy 2021-2027. Chcą przygotować lokalną strategię działania i realizować wspólne projekty.

Auta choinkiSzykujcie się na kolorową niespodziankę na ulicach 6 grudnia! Ekipa z Driver FSL planuje przejechać przez miasto samochodami ozdobionymi lampkami choinkowymi. A przy okazji zebrać karmę dla gorzowskiego schroniska. Można się przyłączyć!

Rower poziomyAktywność fizyczna to podstawa dobrego samopoczucia oraz budowania zadowalającej sylwetki. Poziomy rower stacjonarny to znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem lub po prostu zadbać o swoją kondycję. Co warto o nim wiedzieć? Czym jest poziomy rower stacjonarny?

Pożar domuChwile grozy przeżyli mieszkańcy Czarnowa. 24 listopada wieczorem doszło tam do groźnego pożaru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale ogień strawił jeden z domów jednorodzinnych. Zapytaliśmy strażaków o szczegóły zdarzenia.

ZUWŚ w SłubicachZakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował, że od 26 listopada będzie nieczynny dla klientów aż do odwołania. Powodem zamknięcia biura firmy jest trwająca obecnie pandemia koronawirusa.

Podpisanie umowyNa razie uczą się w domach, zdalnie, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie z Kunowic nowy rok szkolny rozpoczną już w nowej szkole. Właśnie podpisano umowę na realizację tej długo wyczekiwanej inwestycji.

BazarSkutki pandemii są bolesne dla wielu przedsiębiorców, m.in. dla handlujących na słubickich bazarach, którzy mają coraz mniej klientów. Właściciele stoisk zwrócili się do burmistrza z prośbą o obniżenie czynszu i opłaty komunalnej. Jest decyzja - podobnie jak to było wiosną za dzierżawę stoisk zapłacą połowę mniej.

Szczepienia przeciw grypieUwaga! Ostatnia szansa, aby skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko grypie. Centrum Medyczne Brandmed ponownie przyjmuje zapisy na listę chętnych.

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził możliwość telefonicznej rezerwacji wizyt. Do tej pory, można było umówić wizytę w urzędzie jedynie elektronicznie przez PUE ZUS. Teraz może to zrobić każdy, nawet jeśli nie posiada swojego profilu na Portalu Usług Elektronicznych.