Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Granica

O tym mówiło się już od kilku dni i mamy oficjalne potwierdzenie. Od 1 sierpnia w Niemczech zaczną obowiązywać nowe przepisy, na mocy których każda osoba powyżej 12 roku życia może wjechać do Niemiec tylko z ważnym (i negatywnym) testem na COVID-19.

Pożar lasuRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie poinformowała o sytuacji pożarowej w lasach. Na całym podległym jej terenie, w tym wokół Słubic, panuje obecnie średnie zagrożenie pożarowe.

WierzbaNa ul. Żeromskiego przewróciła się duża wierzba. Drzewo leży w poprzek deptaku i blokuje przejście. Konary oparły się o budynek, ale najprawdopodobniej nie doszło do żadnych poważniejszych uszkodzeń.

Dowód rejestracyjnyWiększość dokumentów potwierdzających stan faktyczny lub prawny, wymaga odbioru osobistego. Nie inaczej jest w przypadku dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jednak nie zawsze możemy odebrać go osobiście.

SkokDramatyczna sytuacja pod jednym z bloków na pl. Przyjaźni. Świadkowie informują, że na poręczy jednego z balkonów na 7 piętrze siedzi mężczyzna, który grozi, że skoczy.

TermometrTermometr to niezbędny element wyposażenia każdej domowej apteczki. Dzięki temu sprzętowi medycznemu szybko i dokładnie dokonamy pomiaru ciała u dziecka i osoby dorosłej. Oprócz dokładności pomiaru, równie ważne jest maksymalne zachowanie jego higieny tak, by zmierzenie temperatury było bezpieczne.

Górka & KulkaCo powiecie na lodową wyżerkę? Dobrze wam znana lodziarnia Górka & Kulka organizuje Noc Lodożerców. Będzie można nie tylko spróbować nowych smaków lodów, ale także posłuchać dobrej muzyki i pomóc potrzebującym czworonogom.

Dzień doradczyIzba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą zaprasza do udziału w doradztwie zawodowym na dualną naukę zawodu w branży technicznej, budowlanej i rzemieślniczej w Brandenburgii Wschodniej.

T-MobileNie tak dawno pisaliśmy o nowej ofercie światłowodu w Słubicach i okolicy od T-Mobile. Firma ma w swojej ofercie także prawdziwy internet domowy. Dostępne są aż 3 trzy rodzaje prędkości, wszystkie bez limitu danych!

Szpital SłubiceNa stronach rządowych można śledzić statystyki związanie ze szczepieniami przeciw COVID-19. Jedną z nich jest wskaźnik osób zaszczepionych. Jak w tym zakresie wypada gmina Słubice?