Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Sklep Uli KidsZbliża się jesień i zima, a wasze pociechy wyrosły z ciepłych kurtek, spodni czy legginsów? Od niedawna w Słubicach działa sklep z odzieżą dla dzieci i nastolatków w wieku od 1 do 16 lat. Uli Kids to bogaty asortyment, modne wzory, duży wybór i dobra jakość.

Krystian KamińskiPoseł Konfederacji Krystian Kamiński przyjedzie do Słubic na spotkanie. Wydarzenie ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każda zainteresowana osoba.

Policja rowerTo była szybka akcja. 16 września do rzepińskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Już na drugi dzień funkcjonariusze zatrzymali włamywacza. I odzyskali skradziony jednoślad.

PolicjaPełne ręce roboty mieli w miniony weekend policjanci ze słubickiej drogówki. Zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził 141 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h.

sg-kogutTo była kolejna udana akcja funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Tym razem mundurowi zatrzymali Litwina poszukiwanego za zabójstwo na terenie USA.

StypendiaNajlepsi uczniowie ze szkół podlegających pod powiat słubicki otrzymali stypendia. 18 września wyróżnionym osobom wręczył je starosta słubicki Leszek Bajon.

NakrętkiPojemnik na nakrętki, który stanął niedawno pod budynkiem starostwa, zapełnił się błyskawicznie. Równie szybko pod pojemnikiem pojawił się 13-letni Tymek z Ośna Lubuskiego razem z rodzicami, którzy zbierają na nowy, specjalistyczny wózek. Odebrali nakrętki, a zbiórka ruszyła od nowa!

Bomba na bazarzeTrwa akcja służb mundurowych w rejonie bazaru. Na chodniku przed jednym z pawilonów handlowych znajduje się pakunek niewiadomego pochodzenia. Istnieje podejrzenie, że to może być ładunek wybuchowy.

Nieraz już informowaliśmy o ćwiczeniach strażaków, którzy w ten sposób poznają różne budynki i sprawdzają możliwość odpowiedniego reagowania na zagrożenia. Tym razem ich „poligonem” był jeden z wieżowców przy pl. Przyjaźni. Akcję obserwowaliśmy z redakcyjnym obiektywem.

Hala SP3Niemal równo miesiąc temu informowaliśmy o podpisaniu umowy na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Jest kolejna dobra nowina: inwestycja ta zostanie dofinansowana kwotą ponad 2,9 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.