Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

pomoc prawna SłubiceBezpłatna pomoc prawna na terenie powiatu słubickiego nadal będzie świadczona w formie zdalnej. Starostwo Powiatowe w Słubicach poinformowało o przedłużeniu takiej formy działania punktów do końca maja br.

PieniądzeTrwa okres rocznego rozliczania z fiskusem. Warto pamiętać, że każdy z nas może przekazać 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Takie są także w Słubicach – jak co roku publikujemy ich aktualną listę. 

ŚmietnikiPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych poinformowało o zmianie w harmonogramie wywozu odpadów dla firm i sołectw. Ustalono nowe terminy odbioru szkła.

RossmannRuszyła szósta edycja akcji „Pomagamy jak umiemy”. Podobnie jak w ubiegłym roku, klienci Rossmanna skanując aplikację przy każdych zakupach, będą mogli wesprzeć jedną z organizacji pomagających kobietom w trudnej sytuacji życiowej. 

KoronawirusOd 17 stycznia nasi sąsiedzi za Odrą mają nowe wytyczne związane z pandemią koronawirusa. O zasadach obowiązujących na terenie całej Brandenburgii poinformowało Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji.

kontrola autobusuJak co roku w trakcie ferii zimowych policjanci będą sprawdzać autobusy, którymi dzieci udają się na wypoczynek. Jeśli chcemy mieć pewność, że taki pojazd jest w pełni sprawny, a kierowca trzeźwy, możemy poprosić mundurowych o pomoc.

Pies policyjnyDo nieco zagadkowego zaginięcia doszło na jednej ze stacji paliw w Słubicach. Późno w nocy zatrzymał się tam samochód, z którego wysiadł mężczyzna i oddalił się w nieznanym kierunku. Po kilku godzinach odnalazła go policja.

OdraNa kolejne ciekawe wydarzenie zaprasza zespół „Globalna edukacja nad Odrą i Szprewą”. 15 stycznia odbędzie się piesza wycieczka wzdłuż Odry, w której mogą wziąć udział mieszkańcy z polsko-niemieckiego pogranicza, szczególnie rodziny z dziećmi.

gimnazjum FrankfurtGimnazjum im. K. Liebknechta we Frankfurcie zaprasza osoby zainteresowane nauką i ich rodziców na spotkanie informacyjne. Będzie dobra okazja, aby poznać jak funkcjonuje szkoła i niemiecki system edukacji.

Kontrola ITDKolejną ciężarówkę z nieprawidłowo działającym tachografem  zatrzymali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Z zapisu urządzenia wynikał, że ukraiński kierowca ma odpoczywać, a tymczasem jechał z ładunkiem do Niemiec.