Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

thumb obwodnica 10027 września informowaliśmy o tym, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w Warszawie porozumienie w sprawie obwodnicy Słubic. Urząd Miejski w Słubicach podał więcej szczegółów w tej sprawie.

thumb wagner6Nie tak dawno sympatycy koszykówki ze Słubic zorganizowali dla Ryszarda Wagnera, swojego wychowawcy i nauczyciela, turniej i imprezę z okazji 60-lecia rozpoczęcia pracy.  Swoją cegiełkę do tego jubileuszu dołożyły także władze Słubic, które uhonorowały go podczas sesji Rady Miejskiej.

thumb pcpr pomocPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej skierowanej dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

thumb podpisanie umowy swieckoGmina Słubice poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Świecko i Rybocice. Inwestycja jest warta blisko 13 mln zł, z czego aż 9,5 mln zł będzie dofinansowane z programu Polski Ład.

thumb bezdomny pl przyjazniPrzykra wiadomość dotarła do nas od jednego z mieszkańców pl. Przyjaźni w Słubicach. Poinformował naszą redakcję o śmierci bezdomnego mężczyzny, który pomieszkiwał we wraku samochodu, znajdującym się obok jednego z bloków.

thumb gorz01Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali w naszym kraju. Migranci wpadli w ręce pograniczników, gdy pieszo zmierzali w kierunku granicy z Niemcami.

thumb wypadek kosciuszkiDo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 27 września w godzinach południowych na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Wrocławską. Samochód osobowy zderzył się z hulajnogą. Kierującym tym ostatnim pojazdem okazał się nietrzeźwy.

thumb obwodnicaWojewoda lubuski Władysław Dajczak przekazał informację, że zostało zawarte porozumienie odnośnie finansowania prac przygotowawczych dotyczących powstania obwodnicy Słubic.

thumb gra miejska 041Dobrze znasz swoje miasto? A może chcesz poznać jeszcze lepiej?  Światło dzienne ujrzała nowa gra miejska, wydana przez firmę Promet Cargo, która stanowi ciekawą propozycję np. na rodzinny spacer. W miniony weekend odbyła się oficjalna premiera!

thumb laserNiezależnie od tego, czy tatuaż jest wynikiem spontanicznego wyboru, czy świadomym planowaniem, czasami decyzja o jego usunięciu może okazać się konieczna. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym sposobem na usunięcie tatuażu jest laser.