Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

AzbestNa terenie Słubic inwentaryzowane są miejsca, w których znajduje się azbest. Władze gminy apelują do mieszkańców o zgłaszanie takich lokalizacji. Potem zostanie wdrożony program usuwania tego niebezpiecznego materiału.

Ważna wiadomość dla mieszkańców powiatu słubickiego. Szpital im. prof. Zbigniewa Religi od 15 maja przestanie być tzw. placówką covidową i wraca do normalnego funkcjonowania.

PralniaPralnie wodne i chemiczne można spotkać w każdym dużym mieście. Firmy specjalizujące się w profesjonalnym czyszczeniu odzieży nie są w Polsce żadną nowością. Zainteresowanie usługami kompleksowego odświeżania tekstyliów przez ostatnie lata zdecydowanie wzrosło

Ul. Konstytucji 3 MajaKilka dni temu informowaliśmy o utrudnieniach na ulicy Konstytucji 3 Maja. Okazało się, że były to przymiarki do zamknięcia fragmentu tej ulicy, które zaplanowano w dniach 14 maja – 9 czerwca.

Sebastian ŚwitońskiUprawianie sportu wymaga wielu poświęceń i ciężkiej pracy. Osobom niepełnosprawnym jest szczególnie trudno, bo borykają się z różnego rodzaju ograniczeniami. Opowiada o tym Sebastian Świtoński w ramach naszego cyklu "Mój punkt widzenia". Zapraszamy do lektury.

Granica

Jak poinformowało Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, od 13 maja zaczną obowiązywać nowe zasady wjazdu do Niemiec. Z kolei od 19 maja, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie będzie wymagany test na COVID-19 w ramach małego ruchu granicznego.

Szkoła w KunowicachBudowa Szkoły Podstawowej w Kunowicach wchodzi w kolejny etap. Na terenie szkoły pojawiły się już pierwsze, fabrycznie przygotowane moduły, z których powstaje nowy budynek. Przyjechały w nocy transportem wielkogabarytowym.

Lubuski Wojewódzki Konserwator ZabytkówSłubickie zabytki, choć nie ma ich za wiele, to mają w ostatnim czasie dobrą passę. Od czerwca dla zwiedzających dostępny będzie cmentarz żydowski, szykuje się także remont stadionowych arkad. Nasze „perełki” przyjechała osobiście obejrzeć dr Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

ul. Folwarczna

Zapraszamy na kolejny felieton w ramach naszego stałego cyklu „Mój punkt widzenia”. Tym razem Mariusz Dubacki wraca do sprawy działki na ul. Folwarcznej. I pyta o możliwość przejęcia tej nieruchomości przez gminę Słubice.

Zegarki5 maja słubiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w firmie, w której pracowali. Złodzieje wynieśli telefony i zegarki warte 23 tys. zł. Do ujawnienia procederu doszło dzięki czujnemu zachowaniu innych pracowników.