Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

thumb 3 miedzynarodowy zlot pojazdow zabytkowych 022Dziś kolejna porcja informacji związanych z czwartą edycją Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Techniki Motoryzacji. Prezentujemy program minutowy imprezy.

thumb blokada1Nie będzie ponownego protestu rolników w Świecku. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp podtrzymał decyzję wydaną przez burmistrza Słubic i oddalił skargę złożoną przez organizatora protestu, czyli Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

przymrozek thIMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla terenu powiatu słubickiego. W nocy z 20 na 21 kwietnia mogą wystąpić przymrozki.  

kunowice centrum_thWracamy do tematu uciążliwego zapachu z wysypiska śmieci w Kunowicach. O zajęcie stanowiska w tej sprawie poprosiliśmy burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka. Mamy odpowiedź.

pomoc prawna SłubiceStowarzyszenie CIVIS SUM na zlecenie Starostwa Powiatowego w Słubicach prowadzi punkty nieodpłatnej pomocy prawnej / obywatelskiej i mediacji dla mieszkańców powiatu słubickiego. Gdzie, kiedy i kto może skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w 2024 roku?

thumb kawaRytm pracy jest żywszy niż kiedykolwiek, kawa stała się niemalże nieodłącznym elementem życia zawodowego wielu osób. Z jednej strony, postrzegana jako niezbędna przerwa i moment relaksu, z drugiej – jako źródło energii do dalszego działania.

thumb akwariumTworzenie idealnego środowiska podwodnego w domowym zbiorniku nie jest prostym zadaniem. Kluczowym elementem, który ma znaczący wpływ na kondycję akwarium, jest wybór odpowiedniego podłoża.

thumb swiecko 12 cudzoziemcowDwunastu cudzoziemców, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec zatrzymali w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej. Trzech mężczyzn pozostawało w procedurze udzielenia ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. Natomiast pozostali przebywali w naszym kraju nielegalnie.

thumb barber 8 urodzinyKolejna akcja charytatywna na rzecz Michała Bienia. 27 kwietnia salon fryzjerski Barber Shop Kiniu świętuje 8 urodziny. Z tej okazji – oprócz urodzinowej fety - odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Michała Bienia.

yogaAerial joga, łącząca tradycyjne pozycje jogi z elementami akrobatyki w powietrzu, zyskuje na popularności jako sposób na poprawę elastyczności, siły i dobrostanu psychicznego.