26 czerwca w szkołach w całej Polsce wybrzmiał ostatni dzwonek przed wakacjami. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej w Kunowicach, gdzie podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie odebrali świadectwa, a ósmoklasiści pożegnali się z placówką, kończąc ważny etap swojej edukacji.
Młodzi piłkarze ponownie spotkają się w Górzycy. Rozpoczęły się zapisy do turnieju Torneo Lubuskie Żaków 2026, który odbędzie się pod koniec sierpnia na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym.
Hospicjum Domowe św. Wincentego a’Paulo w Słubicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne szkolenie z zakresu pielęgnacji osób chorych.
Pierwsza odsłona letniego cyklu „Wyjdziesz na dwór?” już za nami, a organizatorzy nie zwalniają tempa. Już w najbliższy weekend mieszkańcy ponownie spotkają się w West Spocie na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince przygotował plan na początek lipca. Będzie rowerowa wycieczka po leśnych trasach, wspólne zbieranie jagód i warsztaty lepienia pierogów. Na wydarzenie mogą zapisać się wszyscy, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Miłośnicy lawendy i letnich wydarzeń będą mieli okazję spotkać się podczas kolejnej edycji Lawendowych Żniw. Impreza odbędzie się 11 lipca na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince.
Przyszłość transgranicznej linii autobusowej 983 była w ostatnich miesiącach jednym z częściej poruszanych tematów po obu stronach Odry. Teraz zapadła ważna decyzja – Rada Miejska w Słubicach zgodziła na dofinansowanie autobusu.
Jeszcze w środę informowaliśmy, że Słubice były najgorętszym miejscem w Polsce. Wszystko wskazuje jednak na to, że to był dopiero początek. Prognozy zapowiadają, że w weekend nad region napłynie fala zwrotnikowego powietrza, a temperatura może zbliżyć się do 40 stopni Celsjusza.
Słubicki Miejski Ośrodek Kultury ogłosił, że na Miejskim Święcie Hanzy zagra DJ Emes. To właśnie on rozgrzeje publiczność przed koncertem Modelek.
Mieszkańcy Rzepina mogą już korzystać z nowej tężni solankowej. Obiekt został otwarty przy fontannie w centrum miasta i ma służyć jako miejsce odpoczynku oraz inhalacji na świeżym powietrzu.
Strona 1 z 1115
Więcej…