Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

thumb obwodnica 10027 września informowaliśmy o tym, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w Warszawie porozumienie w sprawie obwodnicy Słubic. Urząd Miejski w Słubicach podał więcej szczegółów w tej sprawie.

thumb wagner6Nie tak dawno sympatycy koszykówki ze Słubic zorganizowali dla Ryszarda Wagnera, swojego wychowawcy i nauczyciela, turniej i imprezę z okazji 60-lecia rozpoczęcia pracy.  Swoją cegiełkę do tego jubileuszu dołożyły także władze Słubic, które uhonorowały go podczas sesji Rady Miejskiej.

thumb pcpr pomocPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej skierowanej dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

thumb zona do adopcji newWażna informacja dla widzów odwołanego spektaklu „Żona do adopcji”, który z powodu problemów zdrowotnych jednej z aktorek został odwołany. Spektakl odbędzie się w innym terminie, a zakupione bilety zachowują ważność.

thumb podpisanie umowy swieckoGmina Słubice poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Świecko i Rybocice. Inwestycja jest warta blisko 13 mln zł, z czego aż 9,5 mln zł będzie dofinansowane z programu Polski Ład.

thumb rajd michasiaFundacja GRUPY Pomagamy i gmina Cybinka zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym pod hasłem „Jedziemy dla Michała”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy dla Michałka ze Słubic, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a.

thumb bezdomny pl przyjazniPrzykra wiadomość dotarła do nas od jednego z mieszkańców pl. Przyjaźni w Słubicach. Poinformował naszą redakcję o śmierci bezdomnego mężczyzny, który pomieszkiwał we wraku samochodu, znajdującym się obok jednego z bloków.

thumb gorz01Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali w naszym kraju. Migranci wpadli w ręce pograniczników, gdy pieszo zmierzali w kierunku granicy z Niemcami.

thumb zielona granicaKino działające przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury pokaże najnowszy film Agnieszka Holland pt. „Zielona granica”. Produkcja, która w ostatnim czasie wywołała wiele kontrowersji i politycznych sporów, zostanie zaprezentowana na trzech seansach.

thumb turnau slubiceGratka dla melomanów ze Słubic. 10 października w auli Collegium Polonicum odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua, wybitnego piosenkarza, kompozytora i pianisty.