Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Urząd RzepinRzepin odwołuje zaplanowane imprezy: majowy Festyn Rodzinny, zawody Zachodniej Ligi MTB i lipcowe Dni Puszczy Rzepińskiej. Jak wyjaśnia burmistrz Sławomir Dudzis, gminne pieniądze - zamiast na imprezy - będą skierowane na walkę z koronawirusem oraz gospodarczymi skutkami epidemii.

Maska 3DCo słychać w szpitalu powiatowym w Słubicach? Dyrekcja poinformowała o aktualnej sytuacji w placówce. Najważniejsza informacja jest taka, że nie brakuje środków ochrony osobistej. Naszej lecznicy pomogło wiele firm, instytucji i osób prywatnych.

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Wszystko po to, żebyśmy mieli ze sobą jak najmniej kontaktu i zachowywali minimum dwumetrowy dystans. Limity dotyczą m.in. ilości osób jakie mogą przebywać w sklepie czy na poczcie. W wybranych godzinach zakupów będą mogli dokonać tylko seniorzy.

Mind SłubiceKolejne wsparcie w trudnych czasach. Fundacja Terapii i Rozwoju MIND uruchamia Punkt Interwencji Kryzysowej. Będzie można telefonicznie skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów, m.in. psychoterapeuty, psychiatry, prawnika, coacha.

RossmanW tym wyjątkowym czasie wszyscy łączymy siły w walce z pandemią. Na pierwszej linii tego frontu znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy. Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi.

NFZNarodowy Fundusz Zdrowia szykuje zdalne wsparcie psychologiczne w czasie epidemii. 31 marca rusza cykl codziennych publikacji filmów z odpowiedziami na trudne pytania: jak radzić sobie ze strachem przed chorobą, konfliktami w rodzinie, obniżeniem nastroju, itp.  

BrandmedPotrzebujesz konsultacji z lekarzem, ale nie chcesz wychodzić z domu? Skorzystaj z możliwości przygotowanej przez Centrum Medyczne Brandmed. Zadzwoń, a centrum skontaktuje cię z wybranym specjalistą w dogodnym terminie.

Masz tę mocWydawnictwo Olesiejuk, we współpracy z autorami, lekarzami, przygotowało dla dzieci książeczkę odpowiadającą na najważniejsze pytania, związane z koronawirusem. Tekst uzupełniają kolorowe ilustracje. Książeczka „Masz tę moc” jest do pobrania za darmo.

Urząd Stanu CywilnegoZ powodu epidemii koronawirusa ograniczenia dotknęły także Urząd Stanu Cywilnego w Słubicach. Interesanci są przyjmowani wyłącznie w bardzo pilnych sprawach (np. rejestracja zgonu, urodzenia, wydania innego dokumentu).

Policja czyta bajki

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego tańczyli Y.M.C.A. a mundurowi ze Słubic czytają... bajkę. To sposób na umilenie czasu tym, którzy przebywają w kwarantannie. W internecie opublikowali nagranie. Możecie je zobaczyć u nas.