Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wóz strażackiTa sprawa poruszyła wielu mieszkańców Rzepina. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie przymierzali się do wymiany wysłużonego Stara z 1976 roku. Władze gminy wycofały się jednak z dofinansowania tego projektu. Sprawdziliśmy, co było tego powodem.

BrandmedOstrożnie, małymi krokami, ale pełne optymizmu, Centrum Medyczne Brandmed powróciło do umawiania wizyt stacjonarnych u specjalistów. Przyjęcia odbywają się w gabinetach lekarskich przy Daszyńskiego 1.

wojciech 114Zamknięcie granicy było dla mieszkańców Słubic (i całego pogranicza) szokiem. Ale Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum w Słubicach, uważa, że "z tego kryzysu możemy wyjść wzmocnieni". Zapraszamy do lektury jego felietonu w ramach cyklu „Mój punkt widzenia”.

Piotr Gołdyn nie jest już wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Słubicach. Za jego odwołaniem głosowała większość radnych. Zdaniem inicjatorów wniosku, swoimi działaniami „negatywnie wpływał na pracę i funkcjonowanie rady”.

Test CooperaAż 91 osób postanowiło sprawdzić swoją kondycję w wiosennej odsłonie Testu Coopera. Biegano w Słubicach, sąsiednim Frankfurcie i Ośnie Lubuskim. Wniosek? Choć za nami blisko 3 miesiące kwarantanny, to z formą fizyczną nie jest tak źle.

BibliotekaDobra wiadomość dla miłośników książek. Od 1 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice wznawia swoją działalność. Czytelników będą jednak obowiązywać restrykcje sanitarne, a zwracane książki mają trafiać do kwarantanny.

KoronawirusMaseczki już nie wszędzie będą obowiązkowe, zostaną otwarte kina i siłownie, w kościołach i sklepach nie będzie limitu osób. Zgodnie z decyzją rządu, 30 maja rozpocznie się czwarty etap luzowania ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Co się zmieni?

absolutorium 2016Tradycyjnie wiosną w Collegium Polonicum odbywa się Dzień Otwartych Drzwi. Niestety, tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące imprezy nie będzie. Będą za to spotkania z kandydatami w przestrzeni wirtualnej.

Maciej KonczyńskiTegoroczny „Bieg bez granic” za nami. Choć rywalizacja była wirtualna, to nie brakowało chętnych do zmierzenia się z tym nietypowym wyzwaniem. Zwycięzcą został Maciej Konczyński ze Słubic.

KedyfZa nami kolejne tygodnie akcji #hot16challenge2. 16 rapowanych wersów nagrywają już nie tylko artyści, ale również celebryci i politycy. W Słubicach oprócz Abla swoje wersje nagrali m.in. Kedyf, RDK oraz Emrat. Nominację dostał także… burmistrz Mariusz Olejniczak.