Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

GranicaWładze Brandenburgii zdecydowały o wprowadzenia odstępstwa od obowiązkowej kwarantanny. Nie będą jej podlegać osoby przemieszczające się w ramach tzw. małego ruchu granicznego, nie trwającego jednak dłużej niż 24 godziny.

Mateusz MorawieckiDzisiejszy dzień przyniósł kolejne, ważne decyzje w sprawie pandemii koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska zostanie objęta strefą czerwoną. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od 24 października.

Od 26 października słubicki szpital będzie pełnił rolę lecznicy II poziomu zabezpieczenia COVID-19. W związku z tym zmieni się sposób funkcjonowania placówki. Dyrekcja szpitala opublikowała w tej sprawie komunikat.

BurmistrzowieBurmistrzowie Słubic Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Frankfurtu Rene Wilke wysłali do premiera Brandenburgii prośbę o złagodzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy. To pokłosie ogłoszonych wczoraj w Niemczech obostrzeń w stosunku m.in. do Polski związanych z pandemią koronawirusa.

Flaga NiemcyWładze Berlina dokonały aktualizacji przepisów o kwarantannie dla przyjeżdżających do tego miasta. Przepisy nie zostały zliberalizowane – pracownicy transgraniczni, uczniowie oraz studenci nie będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny.

Natalia ŻwirekSłubicki „Łańcuch Światła” organizuje dziś protest na pl. Bohaterów pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet”. To odpowiedź na wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Organizatorzy zachęcają, aby przyjść i zapalić znicz. 

Słynny skoczek narciarski Adam Małysz, który przeszedł niedawno koronawirusa, powiedział, że w walce z tą choroba ważne są dwie rzeczy: przestrzeganie zasad sanitarnych i dobra kondycja. Jesienna edycja Testu Coopera pokazała, że tej ostatniej słubiczanom nie brakuje. Jak wypadli? Mamy komplet wyników i relację.

bazarPo informacjach o niemieckich obostrzeniach, zawrzało na lokalnych forach. W dyskusję weszli także samorządowcy. Jeden z radnych oskarżył burmistrza o to, że niedostatecznie stara się, aby restrykcyjne przepisy nie zabrały klientów słubickim przedsiębiorcom. Ten mu odpowiedział.

labirynt 2019_thZmiany, o których poinformował dzisiaj niemiecki Instytut Roberta Kocha, wpłynęły także organizację Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT. Wystawy we Frankfurcie polska publiczność będzie mogła oglądać tylko w piątek, 23 października.

LontexSezon jesienno-zimowy to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, a zjawiska atmosferyczne znacząco ograniczają widoczność na drodze. Jest to okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o stan oświetlenia w pojazdach.