Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

thumb przekazanie anna moskwa 10Dobra informacja dla wszystkich chętnych, którzy myślą o służbie w Państwowej Straży Pożarnej. W Słubicach odbędą się próbne testy sprawności fizycznej, które są elementem procedury naboru.

thumb konfereencja woda20 lipca w Urzędzie Miejskim w Słubicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrzyni Marzeny Słodownik oraz prezesa Zakładu Usług Wodno-Ściekowych Kazimierza Góry.

                Strażnicy graniczni ze Świecka we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei zatrzymali dwóch obywateli Kamerunu, których pobyt na terytorium Polski był nielegalny. Migranci podróżowali pociągiem jadącym z Warszawy do Berlina.

thumb woda szklankaPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach poinformował, że woda z wodociągu publicznego w Słubicach, zaopatrująca miejscowości: Słubice, Kunowice, Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Pławidło, może być bezpiecznie używana do spożycia oraz do celów higieniczno-sanitarnych.

thumb ITD nocna akcjaKolejne kontrole lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A2. Tym razem mundurowi sprawdzali przestrzeganie przez kierowców ciężarówek przepisów dotyczących czasu pracy. Jaki był efekt tych działań?

thumb 32latek 3Do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa grożą 32-letniemu mieszkańcowi Rzepina, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Okazało się, że mężczyzna jest pijany - w jego organizmie stwierdzono prawie 3 promile alkoholu. O losie kierowcy zadecyduje sąd.

Kran wodaZakład Usług Wodno-Ściekowych podał harmonogram dowozu wody na terenie gminy Słubice wraz z lokalizacją beczkowozów na dzień 20 lipca.  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

thumb woda szklankaUrząd Miejski w Słubicach przekazał aktualny komunikat w sprawie wody i podejmowanych dzisiaj działań. Dowiedzieliśmy się m.in. że 20 lipca o godz. 12:00 będą znane wyniki najnowszych badań.

kunowice centrum_thRewitalizacja centrum Kunowic, poprawa bezpieczeństwa, ścieżka rowerowa do strefy ekonomicznej i zajęcia pozalekcyjne w miejscowej szkole – to najważniejsze z tematów poruszonych podczas ostatniego spotkania mieszkańców z władzami gminy Słubice.

thumb porozumienie OSPJednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Białkowa i Czarnowa ubiegają się o dalsze funkcjonowanie w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 15 i 16 lipca zawarto stosowne porozumienia.