Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

To koniec historii tego miejsca - rozpoczęła się rozbiórka budynku po dawnym przedszkolu Pinokio przy ul. 1 Maja. To pokłosie m.in. pożarów, które wybuchały w tamtym miejscu.

PączkiZgodnie z tradycją, w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść co najmniej jednego pączka. Tego tym tradycyjnym przysmakiem częstowali wspólnie burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Milena Manns, zastępczyni nadburmistrza Frankfurtu. Chętnych do skosztowania nie brakowało!

przestepca th21 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W tym czasie wszyscy potrzebujący mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy ekspertów – policjantów, psychologów, pracowników socjalnych czy prokuratorów.

Naszemu czytelnikowi z Ośna Lubuskiego skradziono motorower marki Simson typu Enduro. Bardzo mu zależy na odzyskaniu pojazdu. Wyznaczył nawet nagrodę. Pomożecie?

Mamy w Słubicach sporo talentów scenicznych! Recytatorzy ze szkół podstawowych prezentowali swoje umiejętności podczas powiatowego etapu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Najlepsi będą rywalizować w finale wojewódzkim.

Pączki, faworki, oponki, donuty. W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w roku, kiedy możemy nie liczyć kalorii i jeść do woli bez wyrzutów sumienia. A gdzie w Słubicach pączki smakują najlepiej?

Muzeum Viadriny wzbogaciło się o cenny eksponat, związany z historią niemieckiego obozu pracy przymusowej Arbeitserziehungslager „Oderblick” w Świecku. Jest nim pierwsze znane zdjęcie tego miejsca.

Jedynka - CzarniZ przytupem przypomniały o sobie szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. W pierwszym po kilkutygodniowej przerwie pojedynku w Lubuskiej Lidze Młodziczek, słubiczanki pokonały na wyjeździe Czarnych Żagań 32:10. I wciąż liczą się w walce o tytuł mistrzyń województwa.

wal rozbudowaNa placu budowy wałów w Słubicach od kilku miesięcy nic się nie dzieje, ale jest szansa, że to się zmieni. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie szuka nowego wykonawcy, który zakończy inwestycję rozpoczętą przez szczeciński Energopol. Właśnie ruszył przetarg.

Dobre wieści z lekkoatletycznych aren! Jakub Czak z LKS Lubusz Słubice zdobył srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w kategorii juniora. Na dystansie 60 m ppł uzyskał czas 7.94.