Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Polonia SłubicePo raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni Polonia Słubice okazała się lepsza od Syreny Zbąszynek. Po ligowym zwycięstwie słubiczanie wygrali także pojedynek w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. 14 kwietnia w Zbąszynku padł wynik 4:1.

DrogaTragiczne wieści z lokalnych dróg. Między Kunicami a Uradem samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, druga została ranna.

KoronawirusMinister zdrowia zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia, z małymi wyjątkami. Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja, ale od 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do szkół i przedszkoli. 

Spotkanie w sprawie szczepieńW Starostwie Powiatowym w Słubicach odbyło się spotkanie poświęcone masowym szczepieniom przeciw COVID-19. W Cybince i Rzepinie mają powstać dodatkowe punkty szczepień, w Słubicach jeszcze nie wiadomo. O szczegóły zapytaliśmy naszych samorządowców.

RondoZakończył się remont ulicy Mieszka I i sąsiadującego z nim skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja, na którym powstało rondo. Mieszkańcy cieszą się z inwestycji, ale nie brakuje także głosów, że rondo nie spełnia do końca swojej roli.

Sala sportowaDobra wiadomość z Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni zadecydowali na niej m.in. o przyznaniu powiatowi słubickiemu kolejnego 1 mln zł na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych im. Z. Herberta.

Polonia SłubiceZa nami jesienna odsłona Pucharu Polski w piłce nożnej. Bardzo dobrze w tych rozgrywkach spisała się Polonia Słubice, która dzięki kolejnym zwycięstwom doszła aż do 1/8 finału na szczeblu wojewódzkim. Z kim zagra na wiosnę?

CysternaPatrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na lubuskim odcinku autostrady A2 cysternę, która przewoziła prawie 25 ton ładunku. Niestety, zbiornik nie miał aktualnej decyzji zezwalającej na jego eksploatację.

Otulnik bezszczecinowyNiecodziennego odkrycia botanicznego dokonał Michał Smoczyk, nauczyciel biologii z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Rzepinie. Odnalazł w okolicach Sułowa mech, którego do tej pory w Polsce nie spotkano. Nazwał go "Otulnik bezszczecinowy".

RecyklomatChcieliście kiedyś oddać butelki do recyklomatu, a tam awaria? Być może ktoś przed wami wrzucił do urządzenia odpadek, który nie powinien tam trafić. Gmina Słubice apeluje o to, żeby recyklomaty „karmić” tylko pustymi butelkami po napojach. Inaczej awarie będą się powtarzać.