Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Spacerkiem po mieście

Bieżące informacje związane z naszą codziennością, życiem miasta i tym, co dzieje się wokół. Z aparatem i kamerą zaglądamy w różne zakątki Słubic i okolic, rozmawiamy z mieszkańcami i rejestrujemy otaczającą nas rzeczywistość.

thumb spacerkiemDzisiaj zaglądamy na plac zabaw w Kunowicach, który znajduje się obok świetlicy wiejskiej. Okazuje się, że to miejsce zostało zamknięte. Gmina Słubice poinformowała o jego wyłączeniu z użytkowania.

thumb trampolinyDwie trampoliny na placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja są zerwane. Gmina Słubice apeluje o ostrożność i zapowiada naprawę uszkodzeń.

thumb sciezka drzecin 007Ścieżka rowerowa ze Słubic do Drzecina i prowadząca obok droga to nowa inwestycja Gminy Słubice, która wciąż czeka na oficjalny odbiór. Ostatnie burze i ulewne deszcze dały jej się mocno we znaki. W wielu miejscach została zasypana błotem i piachem.

thumb bociany witosaBociany białe to jedne z bardziej ulubionych przez Polaków ptaków. W naszej okolicy jest ich całkiem sporo. Kolejne gniazdo pojawiło się na ul. Witosa w Słubicach.

thumb narutowicza remont 004Rozpoczęły się prace budowlane związane z remontem ul. Narutowicza w Słubicach oraz skrzyżowania tej drogi z ul. Krótką i aleją Niepodległości. Jak podaje gmina Słubice, inwestycja będzie podzielona na dwa etapy, żeby zmniejszyć uciążliwości, które czekają pieszych i kierowców.

thumb flaga slubice 2 maja 0042 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto państwowe ustanowione w 2004 roku, którego celem jest przypominanie historii i znaczenia polskich barw narodowych.

thumb flagi most slubice 002Dzisiaj spacerkiem zajrzeliśmy na most graniczny w Słubicach. Wzdłuż barierek pojawiły się flagi Unii Europejskiej oraz państw członkowskich. To z okazji obchodów 20-lecia członkostwa Polski w UE, które 1 maja odbędą się w Słubicach.

thumb drzecin swiatlaDobra wiadomość dla mieszkańców Drzecina. Światła, które zostały zamontowane na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 31, już działają. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu mieszkańcy starali się od dłuższego czasu.

thumb drzewa witosa 002Dzisiaj zaglądamy na ul. Witosa, gdzie jeszcze w tym roku ma ruszyć zapowiadana dwa lata temu przebudowa drogi. Wzdłuż ulicy zostały oznaczone drzewa do wycinki, co zmartwiło jedną z naszych czytelniczek.

thumb zanieczyszczenia slubice 02Choć za oknem piękna wiosna i święta tuż tuż, to nie można przejść obojętnie wobec takich widoków. Jedna z naszych czytelniczek przesłała zdjęcia ze spaceru ulicą Szczecińską. Widać na nich niepokojące zanieczyszczenia.