Sposób na szybką ochłodę podczas upałów? Kurtyny wodne! W Słubicach, jak co roku, stanęły dwa takie urządzenia, które mają przynieść mieszkańcom ulgę w słoneczne dni.
Kurtyny pojawiły się na obu słubickich deptakach: przy ul. Jedności Robotniczej oraz ul. Kochanowskiego. Zamontował je Zakład Usług Wodno-Ściekowych. Będą działać do odwołania, przez cały czas utrzymywania się wysokich temperatur.
Generowana przez urządzenia mgiełka wodna pomaga ochłodzić się przechodniom, obniżając przy okazji temperaturę otoczenia. Jak zapewnia ZUWŚ, kurtyny zużywają niewielką ilość wody.
Spółka apeluje również o szanowanie urządzeń, aby mogły służyć mieszkańcom przez całe lato.