Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wycieczki rowerowe

Miłośników aktywnego wypoczynku przybywa. Widać to także w górach, gdzie z każdym rokiem więcej jest między innymi rowerzystów. Nawet jeśli są to przejażdżki spacerowe, spokojne, to i tak przecież dobre dla zdrowia i kondycji. Można wręcz powiedzieć, że rowery już na stałe wpisały się w krajobraz Zakopanego i jego okolic. Nie bez przyczyny. Z siodełka można przecież zobaczyć wiele pięknych widoków i dotrzeć w ciekawe miejsca szybko – i zdrowo.

Zwiedzanie gór na rowerach

Pierwsze skojarzenie dla gór i rowerów wydaje się przywodzić na myśl osoby o doskonałej kondycji, którym niestraszne ostre podjazdy i karkołomna droga w dół. Oczywiście tak też bywa, jednak wiele tras przeznaczonych jest dla tak zwanych niedzielnych rowerzystów. Lubiących przejażdżki, ale niepragnących strug potu i bólu mięśni. Podróżujących często z dziećmi lub w mieszanym towarzystwie o różnym stopniu zaawansowania. Dlatego też częsty wybierane są trasy równe, wiodące asfaltem lub drogami utwardzonymi.

To wypożyczalnie rowerów są powodem, dla którego tak wiele ich pojawiło się w Tatrach. Przewiezienie ich ze sobą, czy to samochodem czy pociągiem, bywa kłopotliwe. Zwłaszcza gdy wybieracie się na wycieczkę całą grupą... Tymczasem wypożyczalnia oferuje wszystko na miejscu, za cenę naprawdę atrakcyjną dając rower dopasowany do górskich warunków. No i oczywiście służąc pomocą w wyborze trasy. O czym przekonać się można np. odwiedzając serwis https://www.goral.pl.

Wiele z tras, jeśli chodzi o stopień trudności, wcale zbytnio nie różni się od tych w pozostałych zakątkach kraju. Jednak na pewno bije je na głowę, jeśli chodzi o widoki. W końcu to nadal Tatry, najpiękniejsze z polskich gór. Posępne wierchy, strzeliste świerki i utrzymane w regionalnym stylu zabudowania, towarzyszą nam i czarują swym urokiem...

Łatwe trasy rowerowe z Zakopanego

Dla turystów ważną informacją będzie, że spora część tras może rozpoczynać się – i kończyć – w Zakopanem. A ono właśnie służy przecież za najbardziej znany punkt orientacyjny i wypadowy. Tam też można, za pośrednictwem https://www.goral.pl/zakopane/rowery/, wypożyczyć rowery, na których ruszycie na wyprawę. Dokąd?

Może to być krótka, łatwa i przyjemna trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane. Dosłownie 10 kilometrów, czyli praktycznie nie wymagająca kondycji. Siłą rzeczy nie zobaczycie na niej zbyt wiele, ale pozwoli się poruszać i nabrać apetytu ma michę kwaśnicy.

Jednak wystarczy troszkę zwiększyć długość trasy i przemierzyć 20 kilometrów by przebyć trasę Zakopane — Kościelisko — Siwa Polana przy Dolinie Chochołowskiej — Zakopane. Tu już poznać można większy kawałek świata, chociaż nadal nie obciążający zbytnio nawet osób bez kondycji. A Dolina Chochołowska należy przecież do najpiękniejszych w Tatrach. Tak samo jak widoki na podobnej długości trasie z Zakopanego na Gubałówkę i z powrotem.

To tylko jedne z przykładów, że nie trzeba być zawodowym i zapalonym rowerzystą, by z przyjemnością spędzić czas na siodełku. Nawet osoby, które kondycją nie grzeszą, z powodzeniem mogą skorzystać z jednej z wycieczek po okolicach Zakopanego.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.