Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Ostatnie decyzje rządu związane z „odmrażaniem sportu” umożliwiły korzystanie – choć nadal w ograniczony sposób – z boisk i stadionów. Dzięki temu projekt „Biegowe Słubice”, czyli wspólne treningi i porady, będzie mógł odbywać się nie tylko w wirtualnej przestrzeni, ale także w „realu”. Pierwsze zajęcia już 12 maja! 

Biegowe Słubice 

Treningi na stadionie

- Dla uczestników projektu udało nam się wygospodarować dwa terminy na zajęcia – informuje Ryszard Chustecki ze Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu – we wtorki i środy w godzinach 19.15-20.15. Miejsce to, podobnie jak we wcześniejszych edycjach projektu, stadion lekkoatletyczny przy ul. Sportowej w Słubicach.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenie na zajęcia przyjmuje trener Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej – tel. 507 044 412.

Decyduje kolejność zgłoszeń, bo ilość miejsc jest ograniczona. Ze względu na obowiązujące przepisy w jednych zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 6 osób. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tym tygodniu - 12 i 13 maja.

W projekcie może wziąć udział każdy - niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mogą zgłaszać się osoby dopiero rozpoczynające przygodę z bieganiem, jak i te mające już pewne doświadczenie czy biorące udział w zawodach. Udział jest bezpłatny.

Internetowe porady

Możliwość przeprowadzenia zajęć w terenie nie oznacza, że nie będzie kolejnych porad treningowych publikowanych w internecie – wręcz odwrotnie. Szczególnie, że chętnych do wspólnego trenowania zawsze było więcej niż obecny limit uczestników.

- Za pośrednictwem portalu Słubice24 nadal będziemy informować jak trenować i co ćwiczyć – wyjaśnia trener Piotr Kiedrowicz. – Szczególnie będzie to pomocne dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach ze względu na termin lub brak wolnych miejsc - dodaje.

Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie opublikujemy plany treningowe na maj. Zapraszamy do bieżącego śledzenia na forum działu „Biegowe Słubice”, gdzie znajdują się wszystkie informacje przygotowywane przez trenera P. Kiedrowicza.

Mają kolejne pomysły

Treningi w ramach projektu „Biegowe Słubice” to nie jedyna forma biegowej aktywności, która czeka na mieszkańców Słubic.

Za kilka dni ruszy wirtualny „Bieg bez granic”, trwają tez przygotowania do wiosennego „Testu Coopera”. Więcej informacji na temat tych wydarzeń podamy niebawem na naszej stronie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.