Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Mamy przykrą wiadomość od sportowych kibiców. Piłkarskie władze podjęły decyzję o definitywnym zakończeniu rozgrywek na szczeblu od IV ligi i niżej. Oznacza to, że w tym sezonie nie zobaczymy już na murawie Polonii Słubice i SKP Słubice.

Piłka nożna

Decyzja zapadła na spotkaniu prezesów wojewódzkich związków piłkarskich z całego kraju i związana jest trwająca cały czas pandemią koronawirusa. Dotyczy nie tylko rozgrywek z udziałem seniorów, ale także piłki młodzieżowej.

Działacze uznali, że w niższych ligach trudno będzie wprowadzić i przestrzegać jednolitych rygorów sanitarnych, będzie to również zbyt kosztowne dla klubów.

Końcowa kolejność

Na spotkaniu zadecydowano także o ostatecznym rozstrzygnięciu sportowej rywalizacji. - Na układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek – poinformował Gorzowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Oznacza to, że Polonia Słubice zajęła 4 miejsce w IV Lidze Lubuskiej (mistrzem została Warta Gorzów Wlkp.), a SKP Słubice uplasował się na 3 miejscu w A klasie w grupie słubickiej (mistrz Celuloza Kostrzyn).

Komplet wyników i tabele znajdziecie TUTAJ.

Awanse i spadki

A co z awansami i spadkami? - Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych – podaje GOZPN.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.