Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Choć koronawirus sporo „namieszał” w edukacji, to w dalszym ciągu trwa rekrutacja do klasy sportowej, która od września ma ruszyć w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach. Nauczyciele i trenerzy zapraszają dzieci chcące rozwijać swoje sportowe talenty. 

Jerzy Grabowski

Jednym z pomysłodawców klasy sportowej jest Jerzy Grabowski

Więcej o utworzeniu klasy sportowej pisaliśmy pod koniec lutego (ZOBACZ), kiedy to rozmawialiśmy z jej pomysłodawcami – Piotrem Dmuchowskim i Jerzym Grabowskim, nauczycielami z SP 1. Obaj od lat szkolą młodych słubiczan w swoich ulubionych dyscyplinach – piłce nożnej i piłce ręcznej.

Szukają talentów

W lutym ruszyła rekrutacja do klasy, było spotkanie z rodzicami, ale pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała ambitne plany. Dziś, gdy obostrzenia są stopniowo luzowane, obaj trenerzy chcą przypomnieć o trwającej rekrutacji.

- W dalszym ciągu mamy wolne miejsce i zachęcamy rodziców do zapisywania swoich pociech do klasy. To naprawdę duża szansa na sportowy rozwój dziecka – podkreśla Piotr Dmuchowski.

Bez rejonizacji

Do klasy mogą się zgłaszać dzieci, które w tym roku kończą trzecią klasę szkoły podstawowej. Miejsc jest aż 28 (14 dla chłopców i 14 dla dziewcząt).

- W tej chwili mamy 17 chętnych, także wciąż są wolne miejsca. Co ważne, w tym wypadku nie obowiązuje rejonizacja. Przyjmujemy uczniów nie tylko z SP1 – zaznacza P. Dmuchowski.

Gdzie się zgłosić?

Zainteresowanie rodzice mogą zgłaszać się do sekretariatu SP 1 Słubice. Można też napisać emaila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl lub zadzwonić 95 758 2223.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.