Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W najbliższy wtorek i środę czeka nas kolejna edycja Testu Coopera. Zgłoszonych jest już ponad 80 osób. Spóźnialscy mają jeszcze szansę dołączyć.

Test Coopera

O imprezie więcej pisaliśmy w minionym tygodniu – ZOBACZ.

Przypomnijmy, 26 i 27 maja na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji biegacze sprawdzą swoją kondycję biegnąc przez 12 minut. Ich wynik, przy uwzględnieniu wieku oraz płci, będzie odczytany ze specjalnych tabel i określi poziom wydolności.

Pobiegną w grupach

- Do udziału we wspólnym bieganiu zgłosiło się już ponad 80 osób – mówi pomysłodawca imprezy Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej. Współorganizatorami są Lubusz Słubice oraz SOSiR.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy liczące maksymalnie 14 osób i będą startować w odstępach – wszystko zgodnie z wytycznymi sanitarnymi dotyczącymi koronawirusa.

Harmonogram startu

Start pierwszej grupy biegaczy, głównie dzieci i młodzieży, zaplanowano 26 maja o godz. 18:30. Po nich ruszą dorośli. Pierwsza grupa o 19:30, następna o 20:00.

Dzień później, także na stadionie, o godz. 17:30 wystartuje kolejna grupa dzieci i młodzieży.

Ostatnia szansa dla spóźnialskich

Zapisy zostały już zamknięte, ale organizatorzy zostawili furtkę dla tych, którzy zdecydują się na udział w ostatniej chwili. Dla nich zarezerwowano termin 26 maja o godz. 20:30. Zgłoszenia będą przyjmowane od godz. 18:00 do 19:30 w biurze przy basenie SOSiR.

Nie tylko w Słubicach

Test Coopera zawita nie tylko do Słubic. - Biegacze sprawdzą swoją kondycją także we Frankfurcie nad Odrą oraz Ośnie Lubuskim. Razem blisko 20 osób - wyjaśnia P. Kiedrowicz.

Jakie nagrody?

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych (wg Biegowego Grand Prix Słubic) otrzymają statuetki. Zostaną wręczone po ostatnim biegu lub będą do odebrania w biurze SOSiR. W najmłodszych kategoriach trafią do najlepszych dzień później, po starcie ostatniej grupy młodzieżowej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.