Tegoroczny Dnia Dziecka obfitował także w sportowe akcenty. Oprócz lekkoatletycznej olimpiady dla przedszkolaków i zawodów wędkarskich, w Słubicach odbył się festiwal piłkarski w ramach programu "Piłkarski Laur". O puchary i medale rywalizowały najlepsze drużyny z naszego regionu, w tym także ze Słubic.
Do dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj w nocy na ul. Jedności Robotniczej. W jednej z kamienic oberwał się balkon. Wg relacji świadków dwie osoby zostały ranne.
Pogranicznicy zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami. Azjaci jechali z Berlina i chcieli się dostać do Warszawy. Zostali ukarani.
Swoją imprezę z okazji Dnia Dziecka mieli także mali wędkarze. 3 czerwca na kanale Odry odbył się festyn przygotowany przez Koło PZW nr 2 w Słubicach. Frekwencja dopisała, ryby łowiło ponad 100 dzieci.
Słubickie Towarzystwo Muzyczne ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Kandydaci mogą składać swoje oferty do 13 czerwca.
W tym roku atrakcji z okazji Dnia Dziecka wyjątkowo nie brakuje. Tym razem ośrodek kultury w Górzycy zaprasza najmłodszych na festyn z klaunami. Będzie kolorowo i smacznie!
Już w tę sobotę odbędą się Dni Cybinki. Podczas imprezy na scenie pojawią się muzyczne gwiazdy disco polo, będzie więc okazja do zabawy w tanecznych rytmach. Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dla całych rodzin.
Piątkowe przedpołudnie słubickie przedszkolaki spędziły aktywnie i na świeżym powietrzu. 2 czerwca na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Lekkoatletyczny Dzień Dziecka. Na imprezę zajrzeliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.
Marzysz o najnowszym tablecie iPad firmy Apple? Teraz jest on na wyciągnięcie ręki! Mamy dla Was gorący konkurs z super nagrodą od niemieckiego portalu promującego polskie firmy w Niemczech - POLANDO.de.
26 maja podczas IV Lubuskiego Forum Samorządowego wręczono nagrody laureatom I Konkursu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W klasyfikacji gmin miejsko-wiejskich na drugim miejscu uplasowała sie gmina Słubice.
Więcej…