Lekkoatleci Lubusza Słubice kontynuują udany sezon. Tym razem startowali na Mistrzostwach Polskich LZS, które w dniach 3-4 czerwca odbyły się w Pile. Nasze miasto reprezentowała skromna, trzyosobowa reprezentacja.
Dziś Polonia Słubice po raz ostatni w tym sezonie zagra przed własną publicznością. Poloniści, którzy na dwie kolejki przed końcem zajmują 5 miejsce w tabeli klasy okręgowej, tym razem podejmą LZS Bobrówko.
W Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach zakończył się tydzień profilaktyki prozdrowotnej. Na uczniów czekały rozmaite konkursy oraz zajęcia poszerzające wiedzę o zdrowym trybie życia. Punktem kulminacyjnym projektu był festyn rodzinny z udziałem uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
Chwilę grozy przeżyli pracownicy składu budowlanego Rajman oraz sąsiedniej ul. Sienkiewicza. 9 czerwca na terenie firmy doszło do pożaru. Ogień udało się opanować zanim wyrządził znaczne szkody.
Już po raz drugi mieszkańcy Kunowic spotkają się na wspólnej imprezie pod nazwą "Sołtysówka". Do wspólnej zabawy zapraszają sołtys i rada sołecka. Co tym razem przygotowali dla gości?
Nie masz pracy, ale za to pomysł na własny biznes? Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ma na to rozwiązanie. Prowadzony przez nią Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przyznaje bezzwrotne dotacje na rozkręcenie własnej firmy.
Fundacja Hospicyjna "Dajmy Nadzieję" od 3 lat niesie pomoc osobom chorym i ich rodzinom. Z myślą o przyszłości dzieci, które tracą rodziców na skutek choroby nowotworowej, powstaje "Motylowa Akademia". Każdy może dołączyć do nowej inicjatywy.
Już po raz trzeci w Słubicach odbędzie się turniej piłkarski o puchar firmy Wimar. W rywalizacji na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzą się jedne z najlepszych chłopięcych zespołów z naszego regionu. Nie zabraknie również słubiczan.
Od 9 czerwca na kulinarnej mapie Słubic mamy nowe, smakowicie zapowiadające się miejsce. Na terenie BP Port Świecko rozpoczął działalność Mr Hamburger, lokal oferujący wypasione burgery i przekąski.
Już 10 czerwca w stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacja wystąpi kabaret Neo-Nówka. Komicy zaprezentują nowy program pt. "Kazik sam w domu”. Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali dodatkową, ostatnią pulę biletów.
Więcej…