Nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców Słubic. Wg meteorologów przez najbliższą dobę nad naszym miastem i okolicą mogą wystąpić silne burze z gradem. Burzom ma towarzyszyć silny wiatr.
Każdy, kto choć trochę interesuje się tańcem, doskonale zna nazwę Frajda. Zespół działający przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury ma za sobą niezwykle pracowitą wiosnę. Młode artystki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na kilku ważnych imprezach.
Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych przybliża słubiczanom świat przyrody na wiele sposobów. Niekiedy są to spotkania i opowieści, a czasem bliskie spotkania z naturą. Tym razem każdy, kto kocha motyle, będzie mógł poznać ich tajemnice w Akademii Motyla.
Wędkarze z Koła PZW nr 2 w Słubicach aktywnie uczestniczyli w rozgrywanych w Gorzowie Wlkp. mistrzostwach okręgu. Prezes koła Ryszard Płaczkowski zdobył tytuł wicemistrzowski, a dwóch jego kolegów znalazło się w pierwszej dziesiątce.
Na zaproszenie starosty Marcina Jabłońskiego rodziny zastępcze spotkały się na wspólnej imprezie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W pikniku wzięły także udział dzieci z placówki opiekuńczo - wychowawczej Nasza Chata w Cybince.
Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na animację dla całej rodziny pt. "Dzieciak rządzi". W domu siedmioletniego Tima pojawia się dziwny braciszek. Udający bobasa szef-dzidziuś przybył na ziemię z tajemniczą misją.
Tegoroczny festiwal ART an der Grenze za nami. Kilkudziesięciu wydarzeniom artystycznym, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja, towarzyszyło duże zainteresowanie odbiorców z obu stron Odry. Festiwal odwiedziło ponad 1200 gości.
Dominika Podhajecka, młoda tenisistka GTK Smecz Górzyca, zdobyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Województwa Lubuskiego Skrzatek i Skrzatów (do lat 12) w tenisie ziemnym. Po raz pierwszy impreza tak wysokiej rangi pod szyldem Polskiego Związku Tenisowego została rozegrana w Górzycy.
Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się nasze eksportowe biegaczki - Ewa Kiedrowicz i Małgorzata Konopka. Słubiczanki wzięły udział w prestiżowych zawodach sztafetowych XLPL Ekiden w Poznaniu, gdzie wywalczyły drugie miejsce na podium.
Za nami spotkanie z Grzegorzem Miecugowem, znanym dziennikarzem i publicystą, a także pisarzem. 25 maja współautor słynnego "Szkła kontaktowego" spotkał się z mieszkańcami Słubic w miejskiej bibliotece.
Więcej…