27 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Szkoły Językowej Diament. Były balony z helem, wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie buziek i dużo dobrej zabawy. Chętni mogli też zajrzeć do świeżo wyremontowanych sal dydaktycznych.
Gdy na dworze upał, wysoka temperatura doskwiera nam także wewnątrz pomieszczeń. Jak sobie z tym radzić? Piszą o tym eksperci firmy STYL - DOM w kolejnej publikacji w ramach cyklu "Dom bez barier".
Kolejne cenne punkty stracił SKP Słubice. Po remisie 3:3 z AS Pieski, słubiczanie mają już dwa punkty straty do lidera A klasy, Zielonych Lubiechnia Wielka. Do końca rozgrywek pozostały tylko trzy kolejki.
Do tragicznego zdarzenia doszło 28 maja na ul. Rzepińskiej, na wysokości lądowiska dla helikopterów. Kierujący motocyklem 26-letni mieszkaniec Słubic stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Niestety poniósł śmierć na miejscu.
Stowarzyszenie po PROstu doskonale jest znane słubiczanom z wielu akcji prospołecznych, kursów i zajęć dla dzieci. Prowadzi także hipoterapię. Stowarzyszenie poszukuje do współpracy wolontariuszy, którzy chcą pracować z końmi.
Przyjechała do Słubic w połowie maja i zostanie z nami aż do końca września. Charakterystyczna, jasnoniebieska budka ze słynnymi lodami z Gościńca stoi na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej.
Słubicka biblioteka nie ustaje w pomysłach na przyciągnięcie słubiczan w swoje progi. Nasi czytelnicy wiedzą o Dyskusyjnym Klubie Książki, kulinarnych czwartkach, konkursach czy spotkaniach autorskich. Obecnie ruszają zapisy na zajęcia zumby dla dzieci.
Wiosna w pełni. Z każdym dniem temperatura wzrasta. Wzrasta też nasza ochota do aktywności ruchowej na powietrzu. Tym razem szansę na rozruch będą mieli wielbiciele tenisa ziemnego. Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza na otwarty turniej tenisowy.
W sobotni wieczór jak zwykle w Klubie Piwnica czeka dobra zabawa. Taneczne rytmy zaserwuje DJ Rob.W. Będzie też degustacja nowego smaku "DZIKI SAD" (darmowa dla pierwszych 40 osób). Do wygrania będą także vouchery na pyszne burgery.
Za nami eliminacje Lubuskiej Gali Tanecznej. 25 maja na scenie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się grupy taneczne z powiatu słubickiego. Imprezę obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Było dużo pozytywnej energii, niebanalna choreografia oraz pełna sala publiczności.
Więcej…