Gdzie i kiedy zrobić test na COVID-19? Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji przygotowało aktualne zestawienie punktów na terenie Słubic i Frankfurtu. W tabeli znajdują się najważniejsze informacje, np. o odpłatności, godzinach otwarcia, konieczności wcześniejszej rejestracji, itd.
Poszukiwania 13-letniego Huberta ze Słubic zakończone. Chłopiec przebywał w Żarach, gdzie przypadkowo został odnaleziony przez policjanta po służbie. Razem z towarzyszącym mu 16-latkiem próbowali uciekać przed mundurowymi.
Tragiczne wieści z lokalnych dróg. Między Kunicami a Uradem samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, druga została ranna.
Minister zdrowia zdecydował o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia, z małymi wyjątkami. Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja, ale od 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli.
W Starostwie Powiatowym w Słubicach odbyło się spotkanie poświęcone masowym szczepieniom przeciw COVID-19. W Cybince i Rzepinie mają powstać dodatkowe punkty szczepień, w Słubicach jeszcze nie wiadomo. O szczegóły zapytaliśmy naszych samorządowców.
Zakończył się remont ulicy Mieszka I i sąsiadującego z nim skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 Maja, na którym powstało rondo. Mieszkańcy cieszą się z inwestycji, ale nie brakuje także głosów, że rondo nie spełnia do końca swojej roli.
Dobra wiadomość z Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni zadecydowali na niej m.in. o przyznaniu powiatowi słubickiemu kolejnego 1 mln zł na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych im. Z. Herberta.
Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na lubuskim odcinku autostrady A2 cysternę, która przewoziła prawie 25 ton ładunku. Niestety, zbiornik nie miał aktualnej decyzji zezwalającej na jego eksploatację.
Niecodziennego odkrycia botanicznego dokonał Michał Smoczyk, nauczyciel biologii z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Rzepinie. Odnalazł w okolicach Sułowa mech, którego do tej pory w Polsce nie spotkano. Nazwał go "Otulnik bezszczecinowy".
Chcieliście kiedyś oddać butelki do recyklomatu, a tam awaria? Być może ktoś przed wami wrzucił do urządzenia odpadek, który nie powinien tam trafić. Gmina Słubice apeluje o to, żeby recyklomaty „karmić” tylko pustymi butelkami po napojach. Inaczej awarie będą się powtarzać.
Więcej…