Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Urząd Miejski

Gmina Słubice planuje przyjąć "Gminną Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2029”. W tej sprawie ruszyły konsultacje społeczne. Mieszkańcy mogą przekazywać swoje wnioski i uwagi. Będzie też specjalne spotkanie.

Czym jest strategia? To ponad 40-stronicowy dokument, który „stanowi podstawę do realizacji pewnych wzorów działań”. Chodzi o działania podejmowane w celu poprawy negatywnych zjawisk społecznych, które występują w danej społeczności. Mogą to być np. bezrobocie, alkoholizm czy narkomania.

Strategia swoim zasięgiem obejmuje gminę Słubice. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, zanim zostanie uchwalona powinna być poddana konsultacjom społecznym.

- Zachęcamy do zgłaszania uwag lub propozycji oraz zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym mającym na celu przedyskutowanie tego dokumentu – zachęcają urzędnicy.

Wnioski i uwagi są przyjmowane na specjalnym formularzu kontaktowym (do pobrania poniżej lub stacjonarnie w Urzędzie Miejskim Słubicach i Ośrodku Pomocy Społecznej w Słubicach).

Wypełniony dokument można wysłać drogą elektroniczną na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjną pocztą: Urząd Miejski, ul. Akademicka 1, 69-100 Słubice (z dopiskiem Biuro Spraw Społecznych).

Swoje opinie na temat strategii będzie można również przekazać na specjalnym spotkaniu, które zaplanowano 1 grudnia o godz. 12:00 w siedzibie OPS przy pl. Wolności.

Konsultacje społeczne potrwają do 7 grudnia. O przyjęciu dokumentu zadecyduje Rada Miejska w Słubicach.

Dokumenty do pobrania

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.