Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Leszek Bajon i Robert Włodek

Na koniec starego roku opinię publiczną obiegła wiadomość o tym, że starosta słubicki Leszek Bajon chce odwołać swojego zastępcę, wicestarostę Roberta Włodka. Zapytaliśmy starostę o powody takiej decyzji i czy oznacza to zmiany w koalicji rządzącej powiatem.

O planach dotyczących odwołania Roberta Włodka pisaliśmy 23 grudnia. Poinformował o nich sam zainteresowany w mediach społecznościowych, rozmawialiśmy z nim także telefonicznie (ZOBACZ).

Dzień wcześniej do biura Rady Powiatu Słubickiego wpłynął wniosek o jego odwołanie, który najprawdopodobniej będzie procedowany na najbliższej sesji rady. Ta odbędzie się jeszcze pod koniec tego miesiąca, wstępnie zaplanowano ją na 26 stycznia.

Nieoficjalnie mówi się, że próba odwołania to pokłosie sytuacji kadrowej w szpitalu w Słubicach. A co napisano we wniosku? Czytamy w nim, że powodem jego złożenia jest „wyczerpanie dotychczasowej formuły współpracy niezbędnej dla dobrego funkcjonowania Zarządu Powiatu Słubickiego oraz Starostwa Powiatowego w Słubicach”.

ZOBACZ WNIOSEK

Starosta wyjaśnia w piśmie, że całkowicie utracił zaufanie do R. Włodka, co – jego zdaniem – wyczerpało możliwość dalszej współpracy. A co było powodem utraty zaufania?

- Wielokrotnie kwestionował działania podejmowane przeze mnie jako starostę. Reprezentował powiat bez upoważnienia, czyniąc to w sposób niezgodny z kierunkami działania określonymi przez zarząd – tłumaczy L. Bajon.

Złożenie wniosku wcale nie musi oznaczać końca współpracy obu samorządowców. O ewentualnym odwołaniu zadecydują radni podczas głosowania na najbliższej sesji. W międzyczasie odbędzie się też spotkanie radnych wchodzących w skład koalicji, którzy będą rozmawiać o całej sytuacji.

Jak twierdzi sam starosta, na razie nie wiadomo czy próba odwołania wpłynie na wspomnianą koalicję, której trzon tworzą radni Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, wspierani przez kilku radnych niezależnych (łącznie 11 osób na 17 członków rady). Zapewnił jednak, że reszta składu zarządu pozostaje bez zmian.

A co z ewentualnym następcą R. Włodka? Czy L. Bajon ma już ewentualnego kandydata na stanowisko wicestarosty? - Na razie toczą się rozmowy w tej sprawie – twierdzi starosta

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rysiek z Klanu 2021-01-08 08:46
No w końcu jakaś dobra informacja, żeby rąbnąć tego miłośnika lewackiego nicnierobienia.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.