Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

30 dni, 104 licytacje, 16980 zebranych złotówek – to najważniejsze liczby charytatywnej akcji zainicjowanej przez portal „Piłkarska klasa A – grupa słubicka”. Całość zebranych środków została przekazana na rzecz 2-letniej Malwiny Godlewskiej, ciężko chorej dziewczynki z Wawrowa. 

Malwinka jest wcześniakiem, który wymaga rehabilitacji i stałego leczenia. W pomoc dziewczynce zaangażowało się wiele osób. Trafiła pod skrzydła Fundacji Grupy Pomagamy, na jej rzecz odbywają się rozmaite licytacje i zbiórki.

Jedną z takich akcji zainicjował Łukasz Najder, założyciel portalu „Piłkarska klasa A – grupa słubicka”, przy wsparciu medialnym portalu Słubice24. Przez cały grudzień na swojej stronie uruchamiał aukcje z rozmaitymi przedmiotami, które udało mu się zgromadzić, głównie gadżetami sportowymi, ale nie tylko.

Można było wylicytować szalik reprezentacji Polski z podpisem Bartosza Zmarzlika, przejazd zabytkową Warszawą, buty piłkarskie Sebastiana Walukiewicza, koszulkę z podpisem zwycięzcy Tour de Pologne z 2011 roku, Petera Sagana, płytę z autografem Kayah, koszulkę od bramkarza Gabora z Turbokozaka, a nawet… worek ziemniaków.

Hitem okazała się licytacja koszulki klubowej Iskry Głuchowo, która poszła za… 2600 zł. Łącznie od 1 do 30 grudnia odbyły się 104 licytacje, na których zebrano 16 980 zł. Co ciekawe, każdy fant wystawiony na aukcję, znalazł swojego nabywcę. Wg szacunków Ł. Najdera, w licytacjach wzięło udział blisko 1000 osób.

- Chciałbym podziękować każdemu, kto w jakimkolwiek stopniu włączył się do akcji pomocy dziewczynce. Akcja ta pokazała, że nasz portal to nie tylko grupa ludzi pasjonujących się futbolem, ale także potrafiących, nawet w ciężkich czasach, nieść pomoc potrzebującym – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Jak poinformował, całość zebranych środków została już przekazana na konto Malwiny. Pieniądze pomogą nie tylko w zakupie specjalistycznego wózka (to był główny cel akcji i udało się go zrealizować), ale również pozwolą na kontynuację kosztowego leczenia ciężko chorej dziewczynki.

Oczywiście zakończenie akcji piłkarskiego portalu nie oznacza końca szeroko zakrojonej akcji pomocy. Osobne licytacje wciąż trwają na specjalnej grupie poświęconej Malwinie (ZOBACZ). Pieniążki można też wpłacać na konto bankowe uruchomione przez Fundację Grupy Pomagamy (ZOBACZ).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.