Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Marsz Pokoju

1 września na ulicach Słubic i Frankfurtu odbędzie się polsko-niemiecki Marsz Pokoju. Organizatorzy akcji chcą w ten sposób oddać hołd ofiarom dawnych i toczących się wojen i zaprotestować przeciw wydatkom na zbrojenia. 

Marsz Pokoju pierwszy raz zawitał do Słubic 2 lata temu (ZOBACZ). Za jego przygotowaniem stoi frankfurcka organizacja Sieć Pokoju. Jej przedstawiciel, Reinhard Schülzke, tłumaczy cel całej inicjatywy.

- Uczestnicy marszu chcą złożyć hołd pamięci ofiar wojen i przypomnieć: nigdy więcej faszyzmu, wojen i niewolnictwa! Chcemy stanąć w obronie pokoju, międzynarodowego porozumienia, sprawiedliwości społecznej i klimatycznej – czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

R. Schülzke wyjaśnia, że uczestnicy marszu będą domagać się od polityków m.in. ograniczenia wydatków na zbrojenia czy zachowania traktatu o zakazie prób z bronią jądrową.

Marsz odbędzie się 1 września. Jego początek zaplanowano o godz. 17.00 w parku am Anger we Frankfurcie nad Odrą. Następnie uczestnicy udadzą się w stronę Słubic, a potem wrócą do Frankfurtu pod tzw. Dzwon Pokoju. Zakończenie przewidywane jest o godz. 18.30.

Przewidywana trasa marszu

FRANKFURT: Stela Pokoju (am Anger) - Karl-Marx-Straße - Kościół Mariacki - Most graniczny; SŁUBICE: deptak przy ul. Jedności Robotniczej; FRANKFURT: Dzwon Pokoju.

Organizatorzy przypominają, że w związku z pandemią koronawirusa i obowiązującymi obostrzeniami, podczas marszu po polskiej stronie należy posiadać maseczki i zachować 2-metrowy dystans, a liczba osób nie może przekroczyć 150.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 marek67slubice 2020-08-28 09:49
Aha,Marsz Pokoju,to jest fajne....
Czyli co ,ktoś mnie napadnie,wymorduje rodzinę,znajomych,na końcu podpali mój dom i ja mam iść z nim po jakimś czasie jakby nic ramie w ramie w marszu....Myślę że ten ktoś najpierw powinien zapłacić za wszystkie szkody które narobił,co byłoby małym zadośćuczynieniem,a potem dopiero dopiero możemy myśleć o wspólnym maszerowaniu....
#2 jkn51 2020-08-28 10:24
marek67slubice , no nie mogłeś nie trysnąć jadem , prawda ? Jest okazja. I tak nic na tym nie zarobisz. Ci co cierpieli i stracli to ca najważniejsze , czyli życie , ale i też dobra materialne , Oni odeszli. A ty się do roboty weź.
#3 marek67slubice 2020-08-28 17:05
A skąd Ty możesz Misiu kolorowy wiedzieć czy ja pracuje czy nie?
I jak się to ma do tego co napisałem?
Jeżeli masz problemy z czytaniem z zrozumieniem to chodziło mi o to że straty poniesione przez Polskę w czasie Drugiej Wojny nigdy nie zostały zrekompensowane przez Niemcy...
To właśnie miałem na myśli...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.