Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pumptruck

Niedługo Cybinka może mieć to, o czym marzy wielu, zwłaszcza młodych słubiczan: pumptrack i skatepark. Tamtejsze władze szykują się do zrealizowania tej inwestycji w odpowiedzi na wniosek, który wpłynął do urzędu. W Słubicach również są zbierane podpisy pod petycją w podobnej sprawie. 

Popularność rowerów nie maleje, do tego młodzież chętnie sięga po hulajnogi, deskorolki czy rolki. Aby rozwijać swoje sportowe pasje, potrzeba jednak bezpiecznego miejsca - jak pumptrack i skatepark. 

Na potrzeby młodych ludzi przychylnym okiem postanowiła spojrzeć gmina Cybinka. Do urzędu wpłynął wniosek osób popierających powstanie skateparku. I sprawy nabrały tempa. 

- Mamy już stworzoną analizę możliwości realizacji tej inwestycji  w kilku wariantach, wstępnie oszacowane koszty i ustaloną lokalizację – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Cybince. Pumtrack połączony ze skateparkiem ma powstać na placu przed budynkiem urzęgu, tuż obok miejsca rekreacji i wypoczynku z placem zabaw i mini siłownią. A dbać o nowe miejsce zobowiązała się cybińska młodzież. 

W Słubicach o potrzebie podobnej inwestycji mówi się od wielu lat. Niestety, jak do tej pory takie miejsce nie powstało, ale jest na to szansa w niedalekiej przyszłości - podczas planowanej przez gminę modernizacji parku przy al. Niepodległości (pisaliśmy o tym w styczniu - ZOBACZ). Obecnie trwa też zbieranie podpisów pod społeczną petycją w tej sprawie.

Czy się uda? Do sprawy będziemy wracać.

 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.