Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejne luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa za naszą zachodnią granicą. Berlin i Brandenburgia zniosły obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z UE, EOG i krajów stowarzyszonych.

Niemcy

Władze Brandenburgii od 20 maja (ZOBACZ), a Berlina od 19 maja (ZOBACZ) podjęły decyzje o zniesieniu obowiązkowej kwarantanny dla podróżnych. Obejmuje ona osoby podróżujące z krajów UE, EOG i stowarzyszonych (Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii z Irlandią Północną).

Podobnie jest jeszcze w kilku innych landach: Badenii-Wirttembergii, Bawarii, Hamburgu, Północnej Nadrenii-Westfalii, Kraju Saary, Saksonii-Anhaltu oraz Szlezwiku-Holsztynie. W pozostałych podobne decyzje prawdopodobnie zostaną również podjęte w najbliższych dniach.

Zgodnie z przepisami polskimi, osoby przyjeżdżające do naszego kraju musza odbywać 14-dniową kwarantannę – chyba że są z niej zwolnione. O tym, kto może przekraczać granicę bez kwarantanny, więcej piszemy TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2020-05-27 08:09
Różnica między nimi a nami jest taka, że tam się obserwuje , kalkuluje i podejmuje decyzje w interesie społeczeństwa a u nas się mówi, że się obserwuje, kalkuluje się , co tu zrobić, żeby jak najdłużej trzymac społeczeństwo za mordę i żeby to jak najdłużej utrzymac.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.