Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W sierpniu tego roku przedszkola będą otwarte. Taką decyzję podjął burmistrz, na wniosek dyrektorek przedszkola i rad rodziców. Ma to związek z epidemią koronawirusa – wielu rodziców wykorzystało urlopy do opieki nad dziećmi, kiedy przedszkola były zamknięte. 

Przedszkole

Przypomnijmy, przedszkola były zamknięte już od 16 marca. Choć rodzicom maluchów przysługiwał zasiłek opiekuńczy, wielu z nich wykorzystało urlop do opieki nad dziećmi.

Dlatego dyrektorzy słubickich przedszkoli, po konsultacjach z radami rodziców, zdecydowali, że w tym roku w sierpniu nie będzie wakacyjnej przerwy w placówkach. Następnie złożyli do burmistrza wnioski o zmianę terminów dni wolnych od zajęć. Ten wyraził zgodę na zmiany.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, uważam, że w obecnej sytuacji jest to dobre rozwiązanie – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. To oznacza, że w tym roku w przedszkolach nie będzie przerwy wakacyjnej – będą pracowały również w sierpniu.

Słubickie przedszkola działają ponownie od 18 maja, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa określonymi przez GIS. Jednak na razie nie wszyscy rodzice zdecydowali się posłać do nich swoje dzieci (ZOBACZ).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.