Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W sierpniu tego roku przedszkola będą otwarte. Taką decyzję podjął burmistrz, na wniosek dyrektorek przedszkola i rad rodziców. Ma to związek z epidemią koronawirusa – wielu rodziców wykorzystało urlopy do opieki nad dziećmi, kiedy przedszkola były zamknięte. 

Przedszkole

Przypomnijmy, przedszkola były zamknięte już od 16 marca. Choć rodzicom maluchów przysługiwał zasiłek opiekuńczy, wielu z nich wykorzystało urlop do opieki nad dziećmi.

Dlatego dyrektorzy słubickich przedszkoli, po konsultacjach z radami rodziców, zdecydowali, że w tym roku w sierpniu nie będzie wakacyjnej przerwy w placówkach. Następnie złożyli do burmistrza wnioski o zmianę terminów dni wolnych od zajęć. Ten wyraził zgodę na zmiany.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, uważam, że w obecnej sytuacji jest to dobre rozwiązanie – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. To oznacza, że w tym roku w przedszkolach nie będzie przerwy wakacyjnej – będą pracowały również w sierpniu.

Słubickie przedszkola działają ponownie od 18 maja, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa określonymi przez GIS. Jednak na razie nie wszyscy rodzice zdecydowali się posłać do nich swoje dzieci (ZOBACZ).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.