Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W nawiązaniu do zmian, związanych z przekraczaniem granicy, wojewoda lubuski wystosował pismo do lokalnych włodarzy. Poprosił w nim o poinformowanie mieszkańców, pracujących w Niemczech o obostrzeniach – i wyjaśnił, na czym one polegają.

Wojewoda lubuski

Nowe przepisy dotyczące przekraczania granicy wchodzą w życie 27 marca o północy. Pisaliśmy o nich wczoraj rano, co wywołało gorącą dyskusję. W ciągu kilku godzin nasz artykuł przeczytało 35 tys. osób (ZOBACZ). Był też masowo udostępniany w mediach społecznościowych.

Wiele osób miało wątpliwości  jednak związane z interpretacją przepisów. Dlatego wojewoda Władysław Dajczak poprosił lubuskich samorządowców o jak najszersze poinformowanie mieszkańców o nowych zasadach.

Przypomniał, że jedyną grupą zwolnioną z kwarantanny po przekroczenia granicy będą zawodowi kierowcy przewożący towary. - Pozostałe grupy pracowników lub indywidualnych przedsiębiorców będą musiały zastosować się do nowych uregulowań – pisze wojewoda.

W jaki sposób? - Będą musieli podjąć decyzję, czy bardziej zasadne jest odbycie czternastodniowej kwarantanny każdorazowo po wjeździe na terytorium RP, czy też przebywanie w kraju, w którym świadczą pracę (np. w ramach delegacji) – podpowiada wojewoda.

Poniżej oryginalne pismo.

Wojewoda

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2020-03-26 22:35
Jesteście śmieszni, pakuje rodzinę i wieje do Niemiec. Mieszkania w ffo jeśli chodzi o wynajem wypadają w podobnej cenie. Tak więc... Ciao..
#2 Banita 2020-03-27 10:06
Daro tańsze sa a i dofinansowanie dostaniesz nawet produkty spożywcze bywaja tansze jak w przygranicznych mieścinach .Za cene kawelerki w Słubicach mam odnowione 3pokojowe mieszkanie i mi do niego dopłacają

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.