Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Jest decyzja polskiego rządu! W nocy z 17 na 18 marca przejścia graniczne w Słubicach, Kostrzynie nad Odrą, Gubinie i Zgorzelcu zostały udostępnione także dla ruchu kołowego.

Granica Slubice

To decyzja rządu

Decyzja o zmianie na granicach zapadła 17 marca podczas podczas spotkania prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Dzięki temu ruch na przejściach granicznych będzie odbywał się płynniej, a korki powstałe po przywróceniu kontroli na granicy wewnętrznej zostaną rozładowane - podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do tej pory w Słubicach odbywał się tylko ruch pieszy. Poniżej aktualny wykaz przejść granicznych w naszym regionie wraz z rodzajem obsługiwanego ruchu.

Wykaz ruchu i przejść granicznych

  • Ruch pieszy, osobowy i towarowy: Słubice, Kostrzyn nad Odrą, Zgorzelec.
  • Ruch pieszy i osobowy: Gubin.
  • Ruch osobowy i towarowy: Świecko (bez zmian).

Zasady przekraczania granicy

Decyzja nie zmienia pozostałych, dotychczasowych zasad. Kontrole graniczne i sanitarne będą odbywać się zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi rządu.

Aby dostać się z Polski do Niemiec należy posiadać dowód lub paszport oraz wypełnić kartę lokalizacyjną. Osoby pracujące pod drugiej stronie nie są zobowiązane do przechodzenia 14-dniowej kwarantanny. Granica w dalszym ciągu zamknięta jest dla cudzoziemców.

Więcej o zasadach przekraczania granicy przeczytacie TUTAJ. ŹRÓDŁO: www.gov.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Tomasz_S 2020-03-18 09:07
Brak słów na tę decyzję. Władze lokalne wysyałały pisma o całkowitym zamknięciu granic, to Rząd dorzucił jeszcze ruch kołowy! I co teraz? Będziecie mogli sprawniej przedostać się do pracy pod Berlin - gratulację, bo to jest teraz najważniejsze!

I tak przez ten szum w mediach, zamiast szczelnie odciąć nasz Kraj, to rozciągnęliśmy tę dziurę!
#2 ticon4 2020-03-18 09:29
Nie rozumie zawiści ludzi.sa też osoby które uczciwie pracują i chcą pracować.a nie siedzieć i żyć za pieniądze z pochodzenia niewiadomego.popieram że granica otwarta.wystarczy dbać o siebie ,pilnować zasad bezpieczenstwa
#3 Banita 2020-03-18 09:42
Mieszkam w Frankfurcie pracuje w Niemczech i nie mogę przejść na polską strone bo obejmie mnie kwarantanna niby gdzie ją mam odbyć pod mostem?. Jak zwykle gamonie w rządzie nic nie potrafią! Niestety ale mam sprawy w polsce do załatwienia kto mi odda za straty?! Wystarczy że musiałem zmienić miejsce zamieszkania i wyprowadzić sie z polski bo Tusk obiecał Irlandie, a z obietnic wyszedł Ambergold!
#4 Dr. Sommer 2020-03-18 10:02
Miało chodzić o zdrowie a tu wszyscy o pieniądzach.
#5 Mala Nokia 2020-03-18 10:18
Banita to dlaczego nie mieszkasz w Polsce przy obecnym rządzie , obecny rząd ,,, to nam zaoferowali GetBank
#6 Dekameron 2020-03-18 10:21
Weźcie się w końcu za robotę. Wczoraj pluliscie mam w twarz, a tak na prawdę to my, przedsiębiorczy ludzie, utrzymujemy ten region. Jesteście od nas zależni.
Nie poradziliscie byście sobie w pracy za granicą to i trudno odnaleźć się wam w tej sytuacji.

Dostaliscie pracę zdalną w urzędach to zamiast siedzieć na forach, weźcie się za robotę.

Nie znacie niemieckiego to nawet nie potraficie przeczytać co dzieje się po drugiej stronie granicy.

Pozdrowienia dla ludzi próbujących coś robić w tej trudnej sytuacji.
#7 marek67slubice 2020-03-18 13:08
Wyznawcy ojro aktywni na forum.
Granica powinna być na 2 tyg. zamknięta całkowicie,a potem w zależności, jak się sytuacja potoczy,przez ten czas nikt by nie zginął z głodu,stać na wczasy w egzotycznych miejscach, to i stać na 2 tyg.niezarabiania lub przymusowego urlopu.
#8 Tomasz_S 2020-03-18 13:26
@marek67slubice w 100% popieram Ciebie. Smutne jest to, że w czasie takiej pandemii ludzie patrzą na otaczający Świat przez pryzmat pieniędzy. Dziwię się, że na prawdę jest tak ciężko zrozumieć, że to chodzi o dobro nas wszytkich bez wyjątku. Nikt przecież Wam z zazdrości tych granic nie chce zamykać, a ja jestem również za tym, by i w Polsce zamknąć wszelkie zakłady pracy. Tak jak Marek napisał, damy radę 2 tygodnie przetrwać. Później będzie można dalej szacować plan działania
Oby tylko to Euro i PLN tak bardzo oczu nie zasłaniało...
#9 Dekameron 2020-03-18 13:31
Marek67 dobry jesteś. Psioczysz tak na rzekomych wyznwcow ojro, bo sam nie umiesz znaleźć tam pracy lub nie masz kompetencji i nikt Cię nie zatrudni. Jestem pewien, ze jak bys miał możliwość polepszyć swoją sytuację życiowąi swojej rodziny to byś na pewno to zrobił. Tak jak każdy normalny czlowiek

Dla twojej wiadomości to wielu z nas wynajęło miejsca w hotelach i nie wraca do domu polski poki sytuacja się nie uspokoi. Tak jak inni, ja tez ponosze koszty związane z epimemia i nie płacze tak jak Wy.

Jest spora grupa ludzi, która nie może sobie pozwolić na hotel i ciężko pracuje, żeby wyzywic rodzinę.

Proszę nie przytaczaj egzotycznych wycieczek, bo to już jest standard na który stać większość osób w Polsce. Rozmawiaj proszę na argumenty.

I powtórzę jeszcze raz, gdybyście znali niemiecki to byście mogli poczytać co się dzieje w Brandenburgi i byście byli bardziej swiadomi sytuacji i nie pisaliscie tu głupot.
#10 Dekameron 2020-03-18 13:49
Tomasz_S masz dużo racji w tym co piszesz. Oczywiście wiele rzeczy teraz trzeba ograniczyć, ale na dłużej zamknąć się wszystkiego nie da. Ludzie muszą żyć. Trzeba dostarczyć ludzia jedzenie, lekarstwa, woda, prąd, gaz, odzierz, sprzet medyczny, paliwo itd. Zakłady pracy, nawet po krotkotewalym przestoju będą musiały funkcjonować .
#11 agata.r 2020-03-18 14:37
Witam serdecznie
Czy ktoś coś wie może jak sytuacja ma się obecnie na granicy w Słubicach?
Córka będzie wracała w sobotę
Pozdrawiam
#12 Banita 2020-03-18 15:23
Mała Nokia ... Daj mi jeden powód do powrotu a to zrobię. Nie masz ?!, a ja za to mam wiele by nie wracać. A jednym z nich są zarobki polski przedsiebiorca nie da mi nawet połowy tego co mam teraz. A nie da ,bo sam musi sie utrzymac na rynku w kraju w ktorym w cale nie jest lepiej .
#13 Mala Nokia 2020-03-18 16:44
Banita , nie ma żadnych powodów , tylko był napisane co za oferowało PO np. Ambergolda a PIS oferuje np Get Bak.
#14 yon 2020-03-19 08:40
Do agata.r - jak córka przyjedzie to bez problemu bedzie mogła przejść przez granice w Słubicach a potem musisz ją zabrać własnym transportem do domu. I nie kombinuj z transportem publicznym, bo tu nie tylko o twoje i twojej córki zdrowie chodzi.
#15 Bogdano 2020-03-19 09:13
Proszę udzielić informacji, w którą stronę przekroczenia granicy wypełnia się kartę informacyjną? Z treści artykułu wynika, że z Polski do Niemiec. W poprzednich artykułach informowano, że takie karty wypełnia się na wjazd do Polski.
#16 agata.r 2020-03-19 10:09
yon -dzięki , ten autokar dojeżdża do granicy i od granicy jest przesiadka na drugi , ci sami ludzie się przesiadają ,wszystko ma już firma zaplanowane, a tu na miejscu idzie mieszkać do babci na 14 dni , a babcia do mnie , bez kontaktu wszystko jest zaplanowane już , ja to jestem bardzo na tym punkcie przewrazliwiona

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.