Dwie niemieckie turystki przeżyły prawdziwe chwile grozy. Ich kajak wywrócił się na Odrze i obie zostały porwane przez rwący nurt. Z pomocą przyszła im załoga Zefira, który akurat cumował przy frankfurckiej marinie.
Już niedługo dzwoniąc pod numer 997 dodzwonisz się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Policjant dyżurny w komendzie słubickiej otrzyma powiadomienie za pośrednictwem specjalnego programu komputerowego i zdecyduje, jakie działania podejmą funkcjonariusze.
Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych niezmiennie zachęca do przyrodniczej aktywności. Tym razem zaprasza na kontrole skrzynek lęgowych w parkach, a potem na spotkanie z muszlami. I obiecuje, że będzie ciekawie!
Hala przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach dawno nie widziała takich emocji. 16 maja szkoła była gospodarzem finałów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Gospodynie choć marzyły o złocie, wywalczyły drugie miejsce. Wygrała podstawówka z Lubrzy.
Trwa triumfalny marsz Polonii Słubice w stronę IV ligi. Kolejne trzy punkty do dorobku „Dumy pogranicza” wpadły po wygranym 3:0 meczu wyjazdowym z Toromą Torzym. A za tydzień arcyciekawy i prestiżowy mecz u siebie z Orłem Międzyrzecz.
Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców Słubic w sobotni wieczór. Podczas przechadzki wzdłuż wału Odry natknął się na zwłoki mężczyzny. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyna jego śmierci. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśniają sprawę.
O tym, że sport w wydaniu osób niepełnosprawnych może być niezwykle widowiskowy, była okazja przekonać się w miniony weekend w Słubicach. Nasze miasto było gospodarzem mityngu osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Rywalizację mieliśmy przyjemność obserwować z naszym redakcyjnym obiektywem.
Fotografowie, którzy jesienią wezmą udział w kolejnym Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT, uchylają drzwi do swojego świata. Zapraszają pasjonatów, miłośników, tych którzy fotografują od jakiegoś czasu a także początkujących – tu każdy znajdzie dla siebie miejsce i przestrzeń do tworzenia.
O jednego gola lepszy okazał Leśnik Lemierzyce w pojedynku z SKP Słubice. Wyjazdowa porażka biało-niebieskich nie spowodowała roszad w tabeli A klasy, w której słubiczanie nadal zajmują drugie miejsce. O tym, co działo się 20 maja na boisku w Lemierzycach, przeczytacie w relacji naszego korespondenta Łukasza Najdera.
Młodzieży, jesteście zainteresowani przyszłością Europy? Macie swoje pomysły, jak powinna wyglądać? Chcecie o tym porozmawiać? Wasze zdanie chce poznać pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. I zaprasza na otwartą dyskusję.
Więcej…