W Krakowie zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. W zawodach startowali także reprezentanci Lubusza Słubice. Jedyne medale dla naszego klubu wywalczyła niezawodna Sofia Ennaoui, który zajęła pierwsze miejsce w biegach na 1500 i 3000 metrów.

Sofia była bezkonkurencyjna dla swoich rywalek wygrywając pewnie z czasem 4:38.91 na 1500 metrów oraz 9:46.15 na 3000 metrów. To czwarty w bieżącym roku tytuł mistrzyni Polski dla naszej biegaczki. Wcześniej zwyciężała w hali i biegach przełajowych. Lekkoatletka będzie reprezentować nasz kraj podczas mistrzostw Europy juniorów we włoskim Rieti, które zostaną rozegrane w dniach 18-21 lipca.

Na podium nie udało się wskoczyć naszym dyskobolom. Michał Małysz odpadł jeszcze w eliminacjach, a Dominik Siejkowski z wynikiem 48,86 zajął 6 miejsce w finale. Szczególnie szkoda szansy naszego drugiego zawodnika, bowiem gdyby powtórzył wynik uzyskany w eliminacjach (50.56) miałby brązowy medal.

Siódmą lokatę w biegu na 200 metrów zajął sprinter Patryk Hładuniuk, który uzyskał rezultat 22.35 (w eliminacjach 22.10). Patryk awansował także do finału B na 400 metrów (48.62), ale tam został zdyskwalifikowany. Dalsze miejsca w swoich konkurencjach zajmowali: Marcin Drzewiecki w biegu na 400 metrów (50.97), Piotr Mucha w biegach na 1500 (4:06.42) i 3000 metrów (9:15.61) oraz Szymon Belgrau na dystansie 5km (16:38.18).