Polonia Słubice

Polonia Słubice kontynuuje zwycięski marsz w IV lidze. Kolejną wygraną odniosła 24 października w meczu z Pogonią Świebodzin. Słubiczanie pokonali rywali 2:1.

To było już drugie spotkanie polonistów, które musiało odbyć się bez udziału publiczności ze względu na sanitarne obostrzenia. Nie przeszkodziło to jednak „Dumie pogranicza” w sięgnięciu po zwycięstwo.

Polonia weszła w mecz lepiej od rywala i już po kilku minutach objęła prowadzenie po celnym strzale Daniela Stadie. W tej części meczu słubiczanie przeważali, ale do końca pierwszej połowy nie byli w stanie pokonać drugi raz bramkarza Pogoni.

Po zmianie stron coraz częściej do głosu dochodzili goście, którym udało się doprowadzić do remisu. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Polonia ponownie pokazała charakter. W końcówce spotkania bramkę na 2:1 strzela Maksymilian Pastusiak i trzy punkty zostają w Słubicach.

Dzięki zwycięstwu Polonia znowu awansowała w tabeli IV ligi, tym razem wskoczyła z 9 na 7 miejsce. Za tydzień zagra na wyjeździe z Pogonią Skwierzyna, jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Komplet wyników na stronie www.90minut.pl.

Rywalizację na murawie obserwowaliśmy z naszym obiektywem. Poniżej materiał.