Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biegi na stadionie

Słynny skoczek narciarski Adam Małysz, który przeszedł niedawno koronawirusa, powiedział, że w walce z tą choroba ważne są dwie rzeczy: przestrzeganie zasad sanitarnych i dobra kondycja. Jesienna edycja Testu Coopera pokazała, że tej ostatniej słubiczanom nie brakuje. Jak wypadli? Mamy komplet wyników i relację.

Bieganie odbyło się 20 października na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Choć przepisy dotyczące imprez masowych pozwalały na odbycie w jednym biegu całego testu, organizatorzy ze względów bezpieczeństwa przeprowadzili dwa biegi w odstępie 40 minut. W podobnych warunkach tydzień wcześniej test odbył się na stadionie w Ośnie Lubuskim. Przypomnijmy, chodzi o przebiegnięciu w ciągu 12 minut jak najdłuższego dystansu.

Rodzinne bieganie

Do sprawdzenia się w teście przystąpiło kilkadziesiąt osób, wśród nich głównie rodzinne drużyny, co szczególnie ucieszyło organizatorów. Dobry przykład dał niedawno wybrany szef SOSiR Krzysztof Murdza, który wybrał się na bieganie z synem Adamem.

- Rodzinne dbanie o zdrowie i kondycję staje się słubicka tradycją. Cieszymy się, że mamy tutaj swój wkład – mówi z dumą pomysłodawca testu Piotr Kiedrowicz - Rodziny stanowiły większość z rekordowej liczby uczestników tegorocznej edycji testu. Wiosną i jesienią sprawdziło swoją kondycję 120 osób. To rekordowa liczba w pięcioletniej historii testu w Słubicach - dodaje.

Kto wypadł najlepiej?

Już podczas wiosennej edycji okazało się, kondycja słubiczan jest na bardzo dobrym poziomie. Po kilku miesiącach okazało się, że jest… jeszcze lepiej. – Zdecydowana większość uczestników poprawiła swoje wyniki – cieszy się Ryszard Chustecki, prezes Lubusza Słubice, który był starterem obu biegów.

Największą poprawę zanotowali Amelia Marciniak wśród kobiet – 380 m i Michał Konczyński wśród mężczyzn – 330 m. Z kolei najdłuższy dystans przebiegli w tym roku (łącznie w wiosennej i jesiennej edycji) Maciej Konczyński - 6560 m i Natalia Kiedrowicz - 6085 m. Ta ostatnia uzyskując we wtorek 3150 m ustanowiła nowy rekord testu wśród kobiet.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Choć nie były to typowe zawody sportowe, to najlepsi biegacze otrzymali puchary, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczono pamiątkowe statuetki.

Będą kolejne imprezy

Sam Test Coopera to jednak nie wszystko co czeka biegaczy tej jesieni. Trzy podmioty zajmujące się organizacją biegowych imprez w Słubicach, czyli SOSiR, Lubusz Słubice oraz Słubicka Akademia Biegowa, przygotowują już kolejne imprezy.

- Jeśli tylko sytuacja związana z koronawirusem nie przeszkodzi, to odbędą się bieg z okazji Święta Niepodległości – osobno dla dzieci i dorosłych, a także przyjęty z dużym entuzjazmem Rodzinny Bieg Mikołajkowy – podkreśla R. Chustecki.

Honorowy patronat nad wszystkimi wydarzeniami sprawuje burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Wyniki jesiennego testu oraz wyniki biegów listopadowych zostaną zaliczone do Biegowego Grand Prix Słubic. Wcześniej w ramach tego cyklu odbyły się już „Dzień kobiet na sportowo”, „Bieg bez granic” oraz wiosenny Test Coopera.

Nasza relacja

Bieganie na stadionie śledziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej materiał foto i wideo.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.