Piłka nożna

Udany weekend zanotowali nasi ligowcy. Polonia Słubice (IV liga) wygrała u siebie z Tęczą Krosno Odrzańskie 3:0, a SKP Słubice (A klasa) zremisował na wyjeździe z Odrą Górzyca 2:2.

Oba spotkania odbyły się 17 października.

Poloniści dość gładko rozprawili się z rywalem, czym potwierdzili dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni. Strzelanie już w 13 min. rozpoczął Patryk Nowaczewski, który kolejne trafienie dołożył 5 minut przed końcem I połowy. W drugiej odsłonie prowadzenie podwyższył niezawodny Przemysław Begier (85 min.) i goście wyjechali ze Słubic z bagażem trzech bramek.

Goli nie zabrakło również w Górzycy, ale równo podzieliły się nimi dwie drużyny – Odra i SKP. Białoniebiescy objęli prowadzenie w 16 min. po strzale Dominika Gabrysza, ale gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Upragniony remis dał słubiczanom Andre Felipe, który znalazł drogę do bramki Odry w 65 min.

Mimo remisu SKP wciąż pozostaje liderem A klasy (22 punkty w 10 spotkaniach). W górę tabeli IV ligi pnie się także Polonia, która dzięki zwycięstwu wskoczyła na 9 pozycję.

Komplet wyników i aktualną sytuację w rozgrywkach znajdziecie w poniższych linkach:

Za tydzień poloniści zagrają u siebie z Pogonią Świebodzin (24.10, godz. 15:00). Z kolei SKP zmierzy się (także na własnym boisku) z Leśnikiem Lemierzyce (25.10, godz. 15:30).