Kuba Szewieliński

Dobre wieści z Żar. W 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Polonia Słubice wygrała z miejscowym Promieniem 2:0. Słubiczanie awansowali do kolejnej rundy.

Spotkanie odbyło się 18 lipca. Słubiczanie objęli prowadzenie szybko, bo już w 7 minucie, kiedy to bramkę zdobył Daniel Stadie. Rywale mieli szansę na wyrównanie w 35 minucie, ale rzut karny obronił niezawodny Kuba Szewieliński.

Poloniści dołożyli kolejne trafienie tuż po zmianie stron. W 46 minucie drogę do bramki przeciwnika znalazł Maciej Ossowski. Więcej goli już nie było i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Dzięki zwycięstwu z Promieniem Żary Polonia awansowała do 1/4 finału rozgrywek. Rywala naszej drużyny poznamy w przyszłym tygodniu, kiedy to odbędzie się losowanie w siedzibie Gorzowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.