Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bitwa bramkarzy

11 lipca w Ośnie Lubuskim boisko do siatkówki plażowej nad jeziorem Reczynek opanowali... bramkarze! To właśnie tutaj odbyła się druga edycja mini "Bitwy bramkarskiej". Z workiem medali wyjechali z Ośna podopieczni Mirosława Dębca z Promet Keeper Academy.

40 uczestników z 3 województw

Bitwa bramkarska to turniej, który od wielu lat we Wrocławiu organizuje Akademia Bramkarska Total Goalkeeping. Lokalne mini turnieje odbywają się w mniejszych miejscowościach, takich jak np. Lubsko, Sulęcin, Siechnice, Starogard Gdański, Tarnów i właśnie Ośno Lubuskie. 

W tegorocznej edycji na plaży nad jeziorem Reczynek wzięło udział ok. 40 bramkarzy i bramkarek, m.in. z woj. lubuskiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego.

Strzelają i bronią

- Bitwa polega na tym, że naprzeciwko ustawione są dwie bramki, a bramkarze rywalizują między sobą w bronieniu i strzelaniu – wyjaśnia Mirosław Dębiec, którego podopieczni również wzięli udział w bitwie. I to z sukcesami: w każdej z kategorii wiekowych zdobyli medale. 

Wśród „żaków” najlepszy był Franek Rekret, a drugie miejsce zajął Michał Pakirski. Wicemistrzem „orlików” został Filip Anufrajonek, a trzecie miejsce na podium zajął Jan Rekret. Wśród „młodzików” na drugim miejscu uplasował się Oliwier Komejsza, a na trzecim Daniel Dobrzyński. Mistrzem najstarszej grupy „trampkarzy” został Kacper Zeman, a wicemistrzem Piotr Pakirski. 

Mają duży potencjał

Trener podkreśla, że w akademii obecnie trenuje 33 bramkarzy (a wśród nich 2 dziewczyny). – Jest wielu, którzy solidnie pracują, bardzo dobrze się rozwijają, widać postępy. Może będą wśród nich następcy Łukasza Fabiańskiego? Potencjał jest bardzo duży – mówi M. Dębiec. 

Galeria zdjęć

Zapraszamy do galerii zdjęć z bitwy. Ich autorem jest Romuald Mazak.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.