Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Małgorzata Krzyżan

Udanie przypomniała się kibicom Małgorzata Krzyżan. Utytułowana dyskobolka Lubusza Słubice wzięła udział w 28. Mistrzostwach Polski Masters w Wielobojach Rzutowych. I zdobyła tam złoty medal. 

Małgorzata Krzyżan od wielu lat plasuje się w polskiej i światowej czołówce w konkurencjach rzutowych w kategoriach weteranów. Tym razem postanowiła spróbować swoich sił w wieloboju.

W ramach mistrzostw Polski, które odbyła się 27 czerwca w Toruniu, zawodniczki musiały wystartować w aż pięciu konkurencjach: rzucie młotem, pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, oszczepem oraz ciężarkiem. Za uzyskany wynik otrzymywały punkty, które były następnie sumowane.

W gronie zawodniczek w kategorii K50 Małgorzata Krzyżan okazała się bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce dorzucając kolejne złoto do bogatej medalowej kolekcji. Warto też odnotować, że zawodniczka Lubusza była trzecia w klasyfikacji open, za co również otrzymała wyróżnienie.

W poszczególnych konkurencjach uzyskała następujące wyniki: młot 23,49, kula 10,75, dysk 35,65, oszczep 18,05, rzut ciężarkiem 8,78.

Jak oceniła swój start Małgorzata Krzyżan? - Poszczególne wyniki może nie były zbyt rewelacyjne, ale najważniejsze, że wygrałam. Łatwo nie było, bo pięć konkurencji rzutowych to duże obciążenie dla organizmu. Jestem dumna, że ponownie, jak zawsze zresztą od początku kariery, mogłam reprezentować swoje miasto i klub na imprezie rangi mistrzowskiej - powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Poniżej na zdjęciu złoty medal, którzy reprezentantka Lubusza Słubice przywiozła z Torunia.

Małgorzata Krzyżan

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.