Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubuska Liga Golfa

Po okresie obostrzeń i kwarantanny również golfiści wrócili do rywalizacji. W czerwcu ruszyła III edycja Lubuskiej Ligi Golfa. W rozgrywkach biorą udział także zawodnicy ze Słubic. To właśnie nasze miasto było gospodarzem ostatnich zawodów.

40 zawodników z 4 klubów

Golfiści spotkali się na polu „Dębowa Polana w Słubicach 24 czerwca. Oprócz reprezentantów gospodarzy na polu pojawili się zawodnicy z trzech innych klubów golfowych woj. lubuskiego, które biorą udział w lidze – z Gorzowa Wlkp. (Zawarcie), Zielonej Góry (Przytok) i Kalinowego Pola. Łącznie 40 osób.

- Pierwszy turniej odbył się 10 czerwca na Zawarciu, teraz spotkaliśmy się w Słubicach – opowiada Anna Szmyt, manager Dębowej Polany. – Pogoda dopisała, frekwencja również – dodaje.

Wyniki turnieju

Rywalizację w kategorii HCP 0-18 wygrał Jacek Uchański, a w HCP 18,1 – 36 pierwszy był Robert Chęciak. Wśród reprezentantów Słubice Golf Klub najlepiej spisał się (jak na kapitana przystało) Leopold Owsiak, który w tej drugiej kategorii zajął trzecie miejsce. Poniżej wyniki.

HCP 0 - 18

  1. Jacek Uchański
  2. Arkadiusz Zając
  3. Jacek Chyziak

HCP 18,1 - 36

  1. Robert Chęciak
  2. Arkadiusz Jaworski
  3. Leopold Owsiak

Nagrody dla najlepszych

A jakie były nagrody? – Osoby, które wygrały w poszczególnych kategoriach, otrzymały opłatę roczną na wejścia na wszystkie pola, na których gra nasza liga – wyjaśnia A. Szmyt. Ponadto do zawodników powędrowały puchary oraz vouchery na zakupy w klubowym sklepie.

Będą kolejne turnieje

W ramach Lubuskiej Ligi Golfa zaplanowano łącznie 8 turniejów, które zostaną rozegrane na wszystkich polach biorących udział w rozgrywkach. Dwie imprezy już za nami, o wynikach kolejnych – będziemy informować.

Relacja z pola

Rywalizację golfistów obserwowaliśmy z redakcyjnym obiektywem. Poniżej nasz materiał.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.