Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

11 listopada 2020 będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Słubicach przygotowano uroczystości patriotyczne połączone z mszą św. w intencji ojczyzny.

Szczegółowy program na załączonym poniżej plakacie.

Dzień Niepodległości

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 clasic1 2020-11-03 13:14
A co Kk ma wspólnego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości ??? Instytucja która kumała się z zaborcami , której przeszkadzała Konstytucja 3Maja , która dla zachowania wpływów na ludzką ciemnotę , uchronienia majątków i władzy, doprowadziła do kolejnych zaborów teraz udaje świętą ??? Kogo wieszał Tadeusz Kościuszko ??? Świętych biskupów czy zdrajców ?? Uczcie się ludzie !! Poznawajcie historię własnego państwa !!!
#2 Michal_ 2020-11-03 14:50
Po zniszczeniu przez zaborców wszystkich polskich instytucji państwowych Kościół był jedynym ogólnopolskim podmiotem, działającym we wszystkich zaborach. To parafie stały się miejscami, w których utrzymywano polską tożsamość narodową. Księża głosili patriotyczne kazania, w przy parafialnych szkołach uczono polskiej literatury czy historii. Radziłbym uczyć się historii nie z postsowieckich podręczników.
#3 marek67slubice 2020-11-03 15:42
Widzę że dla niektórych ojcowie Niepodległości to Stalin,Breżniew,Jaruzelski.... Aha teraz jest jeszcze ta locha w okularach....
#4 Schneider20 2020-11-04 10:22
Kościół katolicki w Polsce liczy 1000 lat i jest częścią historii narodu polskiego. Kto atakuje kościół w Polsce, atakuje Polskę i Polaków! Nie popełniajmy błędów zachodu, laicyzacja i błędnie pojętą tolerancja źle się dla nich skończyła. Dzisiaj islamiści mordują tam ludzi na ulicach, najnowsze wydarzenia z Francji i Austrii powinny nam wszystkim dać do myślenia.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.