Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wczoraj funkcjonariusze słubickiej policji zatrzymali ośmiu cudzoziemców, którzy poruszali się po Polsce nie mając odpowiednich dokumentów. Przekazano ich Straży Granicznej, która rozpoczęła postępowanie karne i administracyjne zmierzające do wydalenia zatrzymanych z terytorium Polski.

Do zdarzenia doszło 29 czerwca. Policjanci wytypowali do kontroli samochód marki Łada Samara, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowca Łady widząc jadący za nim radiowóz przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za pojazdem, który stracili z pola widzenia. W trakcie przeszukiwania terenu policjanci zauważyli dwóch mężczyzn idących w stronę mostu granicznego. Podczas legitymowania okazało się, że są to obywatele Ukrainy.

Okazało się, że to oni jechali Ładą. Po dotarciu na miejscu pozostawienia samochodu, policjanci zauważyli w nim trzy osoby dorosłe oraz trójkę dzieci (w wieku 6, 9 i 12 lat). Osoby nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, która ustaliła, że są to najprawdopodobniej obywatele Afganistanu. Podczas wyjaśniania sprawy ustalono, że zamierzali dalej jechać na zachód Europy.

lada-sg

Ukraińcom postawiono zarzut udzielenia obywatelom Afganistanu pomocy w bezprawnym przekraczaniu granicy państwowej z Ukrainy do Polski. Zgodnie z ustawą o cudzoziemcach wszczęto postępowanie karne i administracjące mające na celu wydalenie cudzoziemców z terytorium Polski. 

[foto: NoOSG] 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Emigrant 2011-07-01 15:36
z tego co widze to wykasowali post jakiegos pana
odniose sie do niego:
Kraje ktore pozwoliły sobie na sprowadzanie azjatów(turcy-niemcy pakistańczycy-uk) teraz maja problem .Problemem jest to że azjaci wogólę się nie asymilują-worzą swoje getta.Praktycznie zyja z zasiłków(dlatego niechętnie przyjeżdzają do Polski)
Jestem tego zdania co subfurt78
#2 slubfurt79 2011-07-02 18:04
Do Emigrant! Dziekuje Przyjacielu!!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.