Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od 1 maja obywatele Polski mają nieograniczony dostęp do niemieckiego rynku pracy. Ta nowa sytuacja otwiera przed pracownikami nowe możliwości, ale niesie za sobą również pewne obowiązki związane między innymi z zabezpieczeniem społecznym.

W szczególności dotyczy to ubezpieczenia zdrowotnego samych pracowników, ale w niektórych przypadkach również członków ich rodzin, którzy objęci są ubezpieczeniem rodzinnym.

W momencie podjęcia zatrudnienia na terenie Niemiec pracodawca zapyta Państwa o wskazanie kasy chorych, do której ma Państwa zgłosić. Ubezpieczenie zdrowotne oraz pielęgnacyjne jest w Niemczech obowiązkowe i nie można go uniknąć! Niedopełnienie tego obowiązku pociąga za sobą przykre konsekwencje prawne oraz finansowe, które dotykają zarówno pracodawcę jak i pracownika. Pozostaje więc tylko wybór odpowiedniej kasy chorych.

aok_baner
AOK Nordost jest największą kasą w Berlinie, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim, a więc w regionie sąsiadującym z województwami lubuskim i zachodniopomorskim. Z naszych usług korzysta 1,8 miliona ubezpieczonych.

Z tego powodu Kasa Chorych AOK Nordost przygotowała specjalną ofertę obsługi dla polskich pracowników przybywających na teren Niemiec. Oferta ta oparta jest na poradnictwie w języku polskim i obejmuje porady indywidualne, infolinię oraz portal internetowy www.aok.pl. Dzięki wieloletniej współpracy z polskimi instytucjami ubezpieczeń społecznych mamy również bardzo dobre rozeznanie w zasadach obowiązujących w Polsce.

Działając w oparciu o motto "AOK – Twoje zdrowie w dobrych rękach", zawsze przygotowujemy oferty dopasowane do potrzeb w konkretnym przypadku.

Wychodząc naprzeciw licznej grupie Klientów zamieszkujących w regionie przygranicznym, udzielamy darmowych porad dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech w języku polskim w naszym punkcie obsługi we Frankfurcie nad Odrą, Rudolf-Breitscheid-Straße 13 (koło Kleist Forum).

Aby skorzystać z porad prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem
infolinii 0049 3312 7722 6575 lub zgłoszenie na portalu www.aok.pl.

[artykuł reklamowy]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.