Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku zatrzymali dwóch Irakijczyków, którzy posługiwali się przerobionymi paszportami belgijskimi. Zatrzymano również Polaka, który miał im umożliwić przekroczenie granicy.

Do zatrzymania doszła 12 stycznia, tuż przed granicą polsko-niemiecką. Funkcjonariusze wylegitymowali pasażerów i kierowcę Renaulta jadącego w kierunku Niemiec.

Okazane do kontroli paszporty belgijskie miały zmienione dane personalne i były wystawione na fikcyjne dane polskich obywateli. Zatrzymani po polsku jednak nie mówili, a w trakcie dalszych czynności, już w obecności tłumacza, ustalono, że to obywatele Iraku. Za pomoc w dokonaniu przestępstwa został zatrzymany również kierujący pojazdem Polak.

Kodeks karny za posługiwanie się przerobionymi dokumentami przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2011-01-18 16:43
Dobreee! Kwity mieli, ale po posku ani be,ani me :-) . To po co wogóle te kwity? Nie lepiej było po prostu przejść przez most i udać głupa w razie czego? Trudno nieraz zrozumieć ludzi.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.