Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zapraszamy do zapoznania się z nowowybranym składem Rady Miejskiej w Słubicach. Zestawienie oparte jest na wynikach głosowania ze wszystkich obwodów wyborczych na terenie naszej gminy i potwierdzone przez Miejską Komisję Wyborczą.

Obok nazwiska kandydata znajduje się ilość otrzymanych głosów.

Okręg nr 1 (2 mandaty)
 • Józef Grabowski - 315
 • Jakub Piosik - 315
Okręg nr 2 (3 mandaty)
 • Czesław Dzierniejko - 284
 • Maria Skalniak - 333
 • Zbigniew Kubik - 211
Okręg nr 3 (2 mandaty)
 • Krystyna Kiba - 392
 • Krystyna Skubisz - 283
Okręg nr 4 (3 mandaty)
 • Jarosław Sadowski - 366
 • Ewa Chustecka - 481
 • Krystyna Baczyńska - 410
Okręg nr 5 (3 mandaty)
 • Piotr Kiedrowicz - 507
 • Juliusz Żwirek - 312
 • Ryszard Potorski - 281
Okręg nr 6 (2 mandaty)
 • Mariusz Olejniczak - 364
 • Andrzej Woźniak - 248
Zestawienie obejmuje oddane głosy z wszystkich 13 obwodów głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła 50,09%.

Zobacz pełne wyniki głosowania (wszyscy kandydaci)
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze

#1 viniu 2010-11-22 07:38
:-) I poraz kolejny polowa rady miasta to nauczyciele:-(
#2 bajb1 2010-11-22 07:41
jednak czas na zmiany jeszcze nie nadszedł,nie zmieniło się prawie nic :(
#3 jurek 2010-11-22 07:42
8 osób (na 15 radnych) nauczyciele, a na dodatek rada to w większzości z listy PO, a burmistrzem będzie raczej Ciszewicz. Lewica porażka (3 radnych) Będzie trudno skutecznie rządzić, chyba że się dogadają :P Ciekawe kogo poprze Lisiecki
#4 typ 2010-11-22 08:28
P O R A Ż K A , aż chce się wyć jak patrzę na wyniki.
#5 Lea 2010-11-22 12:05
Oj, chyba w okręgu nr 3 będzie Pani Szurka zamiast Pani Skubisz, zgodnie z tym co widać na stronie PKW...
#6 Redakcja Słubice24.pl 2010-11-22 12:51
Lea, wszystko się zgadzało. Strona PKW podawała jeszcze wcześniejsze dane, a my już mieliśmy uaktualnione o ostatni, brakujący obwód wyborczy, a tam więcej głosów z dobyła p. Skubisz i przesunęła się na 2 miejsce. Podana lista jest ostateczna.
#7 mateuszek 2010-11-22 13:25
viniu co masz do nauczycieli? Jest to jedyna grupa osób co sobą coś prezentuje, nie wylazi im przynajmniej sloma z butów jak innym ! Powinno być ich znacznie więcej wradzie !!!
#8 polon 2010-11-22 13:34
Może najlepiej gdybyśmy jeszcze urząd miasta przenieśli do szkoły ? Jak dla mnie z tej grupy zawodowej powinny być 2-3 osoby.
#9 Kornela 2010-11-22 13:44
Szkoda gadać !!!
A już myślalam że Pani Szurka będzie w radzie a tu takie rozczarowanie. "Pani" Skubisz zostala. żenada
#10 viniu 2010-11-22 14:51
Mateuszku nic nie mam do nauczycieli, ale rada powinna być odzwierciedleniem przekroju spolecznego miasta i gminy, wiec nie sami nauczyciele powinni w niej zasiadac, a osobiście znam wielu zacnych ludzi, którym jak to napisaeś sloma nie wystaje z butów, a mogli by świeższym spojrzeniem dojrzeć problemy miasta. i są to równie dobrze wyksztacone osoby , ajk i w niektórych wypadkach nie lepiej.
Pozdrawiam
#11 maarrs 2010-11-22 15:33
Wykształcenie owszem ważne jest w takiej funkcji. Jednak dużo ważniejsze jest zaangażowanie i chęć pracy na rzecz miasta. MIASTA nie opcji politycznej z jakiej sie startowało. Rada to nie wielka krajowa polityka - tylko działanie na rzecz rozwoju miasta. Nie tylko poprawienia jego wyglądu w "centrum", ale także myslenie o mieszkających tu ludziach. A cóż Słubice to na dziś jeden wielkie "centrum handlowe",
ustawione pod jednego klienta. Gdy tego zabraknie - co będzie ?
#12 Kalina 2010-11-22 18:35
Jest taka fajna strona,jak BIP Slubice.Tam sa wszystkie protokoly z sesji RadyMiejskiej.Nikomu sie nie chce tego czytac,ale tam dokladnie jest napisane ile razy i kto odezwal podczas takich sesji.Rozumiem,ze wszyscy radni zawodowo aktywni ,biora na czas sesji urlopy?A tak w ogole,to fenomen u nas,w Slubicach-radni w wiekszosci z PO,a burmistrza POradnego nie chcemy....
#13 jans 2010-11-22 19:53
Ej no czegoś nie rozumiem.Najpierw prowadzi Pani Szurka, potem nagle wygrywa Pani Skubisz po przeliczeniu głosów z jednego magicznego okręgu w którym to znajduje się Pani Kiba, jej wynik jest znany w chwili gdy prowadzi Pani Szurka.Co lepsze wynik Pani Skubisz znany jest szybciej na słubice 24.pl niż w PKW. Jak dla mnie to jakiś wałek tak samo będzie na wyborach za dwa tygodnie. Będzie prowadził Pan Ciszewicz, a na końcu wygra Pan Bodziacki kilkoma głosami...
Pozdrawiam kolesiostwo słubickie z tego co widać nic się nie zmieni możecie spać spokojnie.
#14 lazi 2010-11-22 20:12
jans i inni - jak nie pójdziecie na wybory w II turze i będziecie spać spokojnie - to wtedy na pewno nic się nie zmieni i kolesiostwo będzie działać dalej .


Idziesz na wybory - dyskutujesz
Nie idziesz na wybory - morda w kubeł.....

To hasło nie do jansa tylko do wszystkich , którzy zastanawiają się czy iść na wybory.
#15 anka_77 2010-11-22 21:20
Jak sobie pościeliliśmy, tak się (nie)wyśpimy. Ekipa rządzi dalej :-*
#16 alex 2010-11-23 08:19
Victoria!! a krytycy niech schowają głowy w piasek, swój głos już mieliście.
#17 kubuś 2010-11-23 08:28
Pani Skubisz była z listy Lesickiego a Pani Szurka z listy Bodziackiego, to czyje kolesiostwo masz na myśli? bo chyba Bodziacki nie miałby w tym żadnego interesu, żeby Pani Skubisz weszła do rady , poza tym zastanówcie się co piszecie i nie piszcie po to aby pisać jak nie macie o czym. Nie oskarżajcie i nie oczerniajcie innych.
#18 mad20 2010-11-23 09:45
Oczywiście istnieje grupa interesu, są osoby z zewnątrz które chętnie zastąpiłyby osoby piastujące obecnie stanowiska dlatego krytyka lezy w ich interesie, wiadomo ze obecnie pracujący w urzedzie są dosyc mocno zhermetyzowaną grupą, i ten tzw szklany sufit czasem jest nie do rozbicia.
#19 mariusz.zborowski 2010-11-23 16:50
Gratuluję osobom, które w przyszłej kadencji Rady Miejskiej będą rządziły naszą gminą. Życzę im podejmowania decyzji, które pozwolą na rozwój Słubic i naszych sołectw. Pozostałym osobom nie wybranym gratuluję odwagi oraz uzyskanych wyników, życząc jednocześnie dalszej determinacji w osiąganiu swoich celów. Dziękuje wszystkim za pomoc i życzliwość oraz tym, którzy oddali na mnie swój głos.
#20 kamila861101 2010-11-24 19:43
Te wybory na Radnych to porażka, Słubice powinny się cieszyć że tyle radnych zasiada przy okrągłym stole :) bo z wioski ludzie na 15 osób zasiadających w radzie mogą zagłosować tylko na 2 :( i gdzie tu sprawiedliwość? :P
#21 Kalina 2010-11-25 18:36
Mam takie pytanie-czy w tym temacie nie bylo 43 postow?Ostalo sie ino 20....O co chodzi?
#22 ona 2010-11-25 19:06
też to zauważyłam, że nagle 2 strony zniknęły :)
i to akurat te najciekawsze :)
#23 lazi 2010-11-25 20:15
CENSORED

(że post jest za krótki to muszę .............................. .............................. ..........)
#24 Kalina 2010-11-25 21:27
Co taka cisza po stronie Redakcji S24?Uwazacie,ze "barany",ktore odwiedzaja te witryne nie polapia sie,ze usunieto posty?W zwiazku z tym,nie piszcie wiecej Panowie,prosze,ze nie jestescie upolitycznieni.Bylo Wam bardzo przykro,ze ktos tak Was okreslil.Argumentowaliscie to w ten sposob,ze gdyby ten zarzut pokrywal sie z prawda,to nikt z nas(bez wzgledu na orientacje polityczna),nie mogl by wyrazic swojego pogladu.Kiedy jednak ludzie wyrazaj owe poglady,to niektorych posty zwyczajnie sie usuwa.Majac na uwadze powyzsze,Wasza obrona wziela w leb.
Mam pytanie:to jest Forum,czy kolejna POprawna propaganda(taka zawoalowana)?Wiecie,co moj syn powiedzialby?Zal mi Was okrutnie,a corka bilaby brawo.Moim zdaniem ta witryna jest takim samym cukierkiem,jak te krowki...POwszechnie lubiane ...Tyle,ze w nadmiernej ilosci mdla zwyczajnie.
#25 ona 2010-11-25 21:33
brawo Kalina-apolityczny portal nagle stal sie polityczny?
zalosne-dopoki to sie nie zmieni rezyguje z odwiedzin na slubice24.pl
na zakończenie dodam tylko:Trzymam kciuki za wygraną pana Tomka Ciszewicza!!!!!!
#26 Kalina 2010-11-25 21:47
Rowniez trzymam kciuki :-) .Starczy betonu.Panowie,gdzie sa ikonki in plus,in minus?
#27 Redakcja Słubice24.pl 2010-11-25 22:47
Szanowni Państwo, smucą nas niezmiernie powyższe komentarze. Wcześniejsze usunięcie kilkudziesięciu komentarzy nie ma żadnego związku z cenzurą ani upolitycznieniem. W dniu dzisiejszym reprezentant rodziny Pani Krystyny Skubisz zwrócił się do nas w celu usunięcia komentarzy naruszających dobre imię Pani Krystyny Skubisz oraz jej rodziny. Zgodnie z prawem prasowym, do którego lektury odsyłamy osoby mające wątpliwości, jesteśmy zobowiązani do usunięcia imion i nazwisk osób, które tego sobie nie życzą oraz komentarzy zawierające insynuacje wobec nich wysuwane, które niestety miały tu miejsce. Wobec czego zmuszeni byliśmy usunąć całą cześć poświęconą tej sprawie, gdyż zostawianie wybiórczych komentarzy nie miało sensu i wypaczyłoby całą dyskusję.

Prosimy, aby pamiętać, że wolność słowa kończy się tam gdzie zaczyna poszanowanie i godność drugiej innej osoby i nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek cenzurą i upolitycznieniem. Każdy kto bierze udział w publicznej dyskusji powinien o tym pamiętać. Jeżeli nie znacie Państwo przyczyn takich działań to prosimy o powstrzymanie się od komentarzy zawierających nieprawdziwe insynuacje, które na dodatek naruszają dobre imię naszej redakcji i całego portalu, stawiając w niekorzystnym świetle nas i nasze działania, do których byliśmy zobowiązani prawem.

Liczymy na zrozumienie i zachęcamy do merytorycznej dyskusji na temat artykułu.

PS. Kalina, ikonki PLUS i MINUS jak były tak są.
#28 kreplas 2010-11-25 22:50
Trudno. Jakoś to przeżyjemy i z pokorą przyjmujemy wyjaśnienie redakcji. Jednocześnie pojawi się stary problem tego forum: moderacja powinna być prowadzona PRZED publikacją, a nie za pomocą usuwania komentarzy. Tak a'propos, to chyba nie stosujecie Państwo równej miary do wszystkich. Ale to już nie ten wątek...
#29 Redakcja Słubice24.pl 2010-11-25 23:15
Kreplas moderowanie komentarzy przed ich publikacją nie ma większego sensu, żaden współczesny portal tak nie działa, chciałbyś czekać np. godzinę na publikację swojego komentarza?. To już lepiej byłoby zupełnie z nich zrezygnować, co oczywiście jest bez sensu. Miarą dla każdego kto się wypowiada powinno być polskie prawo (nieznajomość nie zwalnia z odpowiedzialności) oraz poszanowanie drugiej osoby. My staramy się maksymalnie jak tylko się da, nie ingerować w komentarze i słowo pisane przez czytelników, niestety to jest nasz obowiązek, aby czasem jednak reagować, moderować, szczególnie gdy naruszone są czyjeś dobre osobiste albo kontaktuje się z nami przedstawiciel poszkodowanej osoby (jak było w przypadku tej sprawy). Sami nie jesteśmy w stanie monitorować 100% wypowiedzi dlatego są takie funkcje jak zgłaszanie naruszenia zasad oraz powiadamianie moderatora, z której to funkcji wiele czytelników korzysta. Przykro jedynie, że niektórzy utożsamiają to z cenzurą lub z uporem maniaka i na dodatek z dziwną nieukrywaną satysfakcją jak mantrę powtarzają dziwne tezy o upolitycznieniu. Ludzie niestety bardzo często zgubnie interpretują wolność wypowiedzi jako pisanie co się komu żywnie podoba, a wolność słowa to przede wszystkim odpowiedzialność za to słowo. O tym głośno się nie mówi, ale chcielibyśmy wspomnieć, że tylko w ostatnim roku było już kilka spraw prowadzonych przez policję o naruszenie dóbr osobistych na naszym właśnie portalu i pewne osoby poniosły konsekwencje swoich wypowiedzi. Prosilibyśmy, aby o tym pamiętać i cieszyć się z możliwości wspólnej, merytorycznej, ale przede wszystkim kulturalnej dyskusji. Dla uzdrowienia i uspokojenia sytuacji proponujemy zamknięcie tego wątku. Zapraszamy do rozmów w kolejnych artykułach i na forum dyskusyjne.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.