Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym zestawieniem wyników głosowania na burmistrza Słubic. Zestawienie oparte jest na wynikach głosowania ze wszystkich obwodów wyborczych na terenie naszej gminy i potwierdzone przez Miejską Komisję Wyborczą.
  1. Tomasz Ciszewicz - 33,53% (2554 głosów)
  2. Ryszard Bodziacki - 31,90% (2430 głosów)
  3. Dariusz Lesicki - 30,03% (2291 głosów)
  4. Marek Półtorak - 2,38% (181 głosów)
  5. Leopold Owsiak 2,13% (162 głosów)
O ostatecznym wyborze burmistrza Słubic zadecyduje II tura głosowania, która odbędzie się za 2 tygodnie (5 grudnia).

Do II tury awansowali Tomasz Ciszewicz oraz Ryszard Bodziacki.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#121 skołowany 2010-11-30 17:27
kubuś jesli cie zmieszalem z blotem, to raczej ty sie otrząsnij, jak napisalem, nie krzycz, proszę o fakty, nie demonizuj, podaj rzeczowe argumenty,

jesli chodzi o przekrety w UM, badz spokojny, jesli wygra pan Tomasz, dowiesz sie o wszystkim, jesli wygra twój ulubieniec, bedziesz dalej sie rozglądal, ale znów nic nie bedziesz widzial, pozdrawiam
ps. idz na wybory:)
#122 kikold 2010-11-30 17:52
Przyjdź na debatę w Słubicach!
W ramach akcji ?MASZ GŁOS ? MASZ WYBÓR? Stowarzyszenie ?Twój Głos? ze Słubic zaprasza wszystkich mieszkańców na otwartą debatę kandydatów na burmistrza Słubic. Debata odbędzie się 1 grudnia, o godz. 17.00 w aula Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1 w Słubicach. Serdecznie zapraszamy.
Stowarzyszenie ?Twój Głos?
#123 Marcin Kiedrowicz 2010-11-30 18:21
Cytuję skołowany:
Szanowny Panie Marcinie Kiedrowicz
pan wie jak robil pan pierwszy sondaż, niestety ale on rzutuje na kolejne,

byc może za dużo osób z otoczenia pana Bodziackiego wiedzialo to, że będzie pan robil sondaż w konkretnych godzinach i konkretnym miejscu i zwyczajowo udzielili panu informacji sondażowych, oczywiście nie mam na to dowodów, ale wiem tez, że inny sondaż, który zrobili studenci CP usunięto ze stron slubice24, więc do czego chce pan mnie i pozostalych forumowiczów przekonać, hmm??

Jest pan jak sądzę redaktorem slubice24, prosze sprawdzić i napisać nam jak bylo naprawdę, rzetelność i uczciwość powinny być wpisane w zawód redaktora, to jak, sprawdzi pan kto usunąl studencki sondaz??

Proponuje również, zadac pytanie naszym "nowym-starym" radnym, co zrobiliście dla naszego miasta, jako radni, oszalamiające jest np to że pani Chustecka robi 2 wynik wyborczy, nie robiąc nic w radzie, czy to pana nie zastanawia?
pozdrawiam


Szanowny "skołowany"

Insynuowanie, że któryś z kandydatów podstawiał swoich ludzi, bo wiedział o tym wcześniej jest doprawdy kuriozalne i niedorzeczne. Sonda była przeprowadzana w sposób jawny i publiczny. Przedstawiając sprawę w taki sposób jak w swoim komentarzu obraża Pan po prostu słubiczan, którzy brali w niej udział. Jeżeli Pan twierdzi, że było inaczej niż podajemy, to proszę to udowodnić, a w przeciwnym razie zamilknąć, gdyż narusza pan moje dobre imię jako dziennikarza oraz portalu Slubice24.pl

Co do sondy, na którą się Pan powołuje: Kilka chwil po ukazaniu się naszej publikacji na stronie (przypadkowa zbieżność czasu?), ktoś anonimowo wpisał w komentarzach własną "sondę", w której nawet wyraźnie NIE ZGADZAŁY SIĘ DANE PROCENTOWE, nie było podane kto (z imienia i nazwiska lub instytucja) ją przeprowadzał, jak i gdzie była przeprowadzana oraz jaką metodą.

Na dodatek osoba, która dodawała wspomniany sondaż, próbowała ukryć swoją tożsamość rejestrując się na portalu podając fałszywego emaila ważnego 10 minut, założonego na serwerze używanym w celach spamowych. Czy taki ktoś jest wiarygodny? Takie konta oraz przypisane im posty na forum, komentarze i ogłoszenia drobne, jako administratorzy natychmiast kasujemy, bez względu na treści w nich zawarte.

Jeżeli to Pan był autorem takiej sondy i chciał ją Pan zamieścić należało się skontaktować z naszą redakcją, opisać jak była zrobiona, podać więcej szczegółów. Tylko taki sposób podejścia gwarantuje pewien stopień wiarygodności, bo chyba zgodzi się Pan, że inaczej to każdy komentujący mógłby podać swój własny sondaż, wyssany z palca.

Ponadto znam osobiście i współpracuję z panią dr Magdaleną Musiał-Karg, która opiekuje się grupą studentów politologii oraz jest zaangażowana w różnego typu działalność politologiczną na Collegium Polonicum. Nie informowała mnie ona o jakichkolwiek badaniach przeprowadzanych przez grupę studentów CP, a zawsze od niej dostaję tego typu informacje.

Dalszą rozmowę na ten temat w tym miejscu uważam za niepotrzebną i zakończoną. Jeżeli posiada Pan dalsze uwagi co do sondażu i sposobu jego przeprowadzania to zapraszam na rozmowę do siedziby naszej redakcji przy Wojska Polskiego 141 albo kontakt telefoniczny lub emailowy.
#124 Aston 2010-11-30 20:00
Obserwuję od początku wyborów tą walkę buldogów pod dywanem. Za kilka dni druga, decydująca tura wyborów. Czy ktoś zrobił coś w kierunku pozyskania głosów wyborców p. Lesickiego? Przecież to od nich będzie zależeć który z dwójki "finalistów" zostanie burmistrzem tego miasta. Zamiast ujadać na forum, chciałbym się dowiedzieć na kogo odda głos. p. Lesicki. Może któryś z aktywnych tutaj ujadaczy odpowie na to pytanie?
#125 jurek 2010-11-30 20:04
Wg mnie kluczowe beda wioski oraz wlasnie glosy wyborców D.Lesickiego. Ciekawie by było gdyby publicznie zabrał głos w tej sprawie sam były kandydat i poinformował na kogo on będzie głosował. Panie Darku da się Pan namówić ??
#126 Piotr Łuczyński 2010-11-30 22:20
W sprawie debaty!
Szkoda, że stwarzyszenie nie zaprosilo naszego kandydata na tę debatę (czyżby przeoczenie?). Jeszcze dodam, że nasz kandydat na burmistrza Tomasz Ciszewicz by jedynym (patrz Gazeta Lubuska z dn 16.11.2010), który chcial poprzednio otwartej debaty!!!
Niestety realizujemy wcześniej ustalony program spotkań i tak:
dzisiaj odbyło się bardzo udane spotkanie Tomasza Ciszewicza z mieszkańcami Kunowic, dziękujemy za przybycie,
jutro o godz 18.00 nasz kandydat spotka się z mieszkańcami Rybocic,
po jutrze (czwartek) o godz 18.00 Tomasz Ciszewicz spotka się z mieszkańcami Lisowa i okolic,
natomiast na piątek zaplanowaliśmy niespodziankę dla mieszkańców Słubic, ale o tym później...

Pozdrawiam wszystkich internautów, trzymajcie się ciepło,
Piotr Łuczyński, pełnomocnik KWW Słubiczanie Razem
#127 Lesicki Dariusz 2010-12-02 20:45
Szanowni Państwo
W związku z pytaniami , co do poparcia w II turze wyborów któregokolwiek z kandydatów, informuję iż po spotkaniu KWW Słubiczanie.pl postanowiliśmy nie udzielać poparcia żadnemu z kandydatów na Burmistrza Słubic. Uznaliśmy, że zgodnie z naszym hasłem wyborczym CZAS NA ZMIANY , nasi wyborcy świadomie wskazali kierunek rozwoju naszej gminy, dlatego doceniając to pozostawiamy Państwu wolność wyboru. Jednocześnie apelujemy o udział w II turze wyborów w dniu 5 grudnia 2010.
Mam również przyjemność poinformować Państwa, że Komitet Wyborczy Wyborców Słubiczanie.pl postanowił przekształcić się w stowarzyszenie pod tą samą nazwą, by aktywniej włączyć się w działania na rzecz naszej gminy i walczyć w następnych wyborach samorządowych -więcej www.slubiczanie.pl
Z poważaniem
Dariusz Lesicki
#128 skołowany 2010-12-08 21:51
Szanowny Panie Redaktorze.
Nie mam zwyczaju nikogo obrażać, to po pierwsze, po drugie ciesze się że przyznaje Pan otwarcie do usunięcia zrobionego przez studentów sondażu, z opowiadań studentów wiem, że celowo chciano go wprowadzić tuż przed ogloszeniem ciszy wyborczej, tym samym ciekawa jest szybkość dzialania redakcji co do sprawdzenia, kto sondaż chcial wprowadzić, ile czasu ma ten ktoś maila itd. Wie Pan to, że ktoś robi to anonimowo, to dla mnie oznacza też, że nie bardzo ufa się redakcji. Nie potrzebnie wspomina Pan o Pani Magdzie, bo ona nie ma wiedzy o calym życiu studenckim, jak również, nie może Pan przypisywać jedynie Pani Magdzie możliwość reprezentowania studentów, o ile ja wiem Pani Magda może i to super robi, reprezentuje CP.
Panie redaktorze, jednak nie odniósl sie Pan do dalszych poruszonych przeze mnie kwesti, dlaczego??? Więcej odwagi, mniej sprawdzania forumowiczów, a więcej przyglądania sie radnym i burmistrzowi, pozdrawiam:)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.