Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Eko Spacer

Opony, stary leżak, a nawet zużyta roleta – takie „cuda” znaleźli uczestnicy drugiej odsłony Eko-Spaceru. W akcji sprzątania zorganizowanej przez słubicki oddział stowarzyszenia Polska 2050 wziął udział także burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Sprzątający spotkali się 21 marca przy wale przeciwpowodziowym. Frekwencja niezbyt dopisała – do pomysłu wspólnego zebrania zalegających śmieci przyłączyło się tylko 7 osób. Ale ci, którzy się pojawili, zakasali rękawy i wzięli się ostro do pracy.

- Cała akcja ze względu na pogodę trwała ok 1,5 godz. Sprzątaliśmy łąkę za wałem na wysokości kościoła Ducha Świętego – opowiada Jacek Kotuła, pomysłodawca akcji.

Jej uczestnicy zebrali łącznie 10 worków śmieci. Trafiły się im także niecodzienne odpady. – Znaleźliśmy m.in. opony od samochodu i roweru, stary leżak, a nawet dużą roletę aluminiową – wylicza J. Kotuła.

W sprzątaniu pomagał burmistrz M. Olejniczak, którzy przyszedł razem ze swoją córką. Wcześniej załatwił dla uczestników worki, maseczki, rękawiczki i kontener, do którego powędrowały zebrane śmieci.

- Akcja była udana. Każde działanie, które promuje czystość wokół nas jest potrzebne. Myślę, że warto byłoby robić to chociaż raz w miesiącu, ale jak będzie, to czas pokaże – podsumował J. Kotuła.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kobieta2019 2021-03-27 16:39
Patrycja i Jacek,
gratuluję pomysłu
#2 Zibowski 2021-03-29 16:54
W połowie drogi między Drzecinem a Biskupicami Starymi jest taki zakątek gdzie czasami zaglądam z żoną i wnuczką. Z jednej strony las a z drugiej pole gdzie wiosną często spacerują jelonki. Zdarzało mi się sprzątać i zabierać stamtąd różne drobne śmieci [ plastikowe lub szklane butelki czy puszki po napojach] Niestety będąc tam ostatnio zastałem porzucone śmieci o większych gabarytach których nie mogę zabrać. Zrobiłem zdjęcia i załączę je do mojego wpisu na ten sam temat na forum. Gdyż mam nadzieję że ktoś rozpozna charakterystyczne cechy i zidentyfikuje kto jest właścicielem tych śmieci. Jest również apel do tego osobnika który to tam pozostawił aby sam usunął te śmietnisko bo jest szansa że ktoś rozpozna i poda jego dane do Straży Miejskiej lub na Policję.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.