Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Dzisiaj internet obiegła informacja o tym, że nie jeden, lecz dwa testy w tygodniu mają być darmowe dla pracowników transgranicznych. Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to np. Brandmed już zapowiedział wprowadzenie takiego rozwiązanie w swoich punktach.

Informacje o tym podały m.in. stacje radiowe RBB i Cosmo. Wynika z nich, że od 29 marca z darmowych testów na granicy polsko-niemieckiej będą mogły korzystać osoby nie mieszkające w Niemczech i nie posiadające niemieckiego obywatelstwa. Oczywiście należy posiadać niemieckie ubezpieczenie i mieć zaświadczenie od pracodawcy.

Doniesień tych nie potwierdziło na razie Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji. – Nie mamy jeszcze żadnego oficjalnego sygnału w tej sprawie od strony niemieckiej – przekazał naszej redakcji Marcin Krzymuski z centrum.

Ale takie potwierdzenie uzyskaliśmy od Centrum Medycznego Brandmed, które obsługuje trzy punkty na pograniczu (na moście, przy autostradzie A12 oraz parkingu przy Galerii Prima). – Zgadza się, mamy to już ustalone z władzami Brandenburgii, że oba testy, które pracownik transgraniczny przyjdzie do nas wykonać w danym tygodniu, będą bezpłatne – powiedział Wiesław Pucek z Brandmedu.

A co z innymi punktami? Wszystko zależy, czy firma lub jednostka je obsługująca posiada odpowiednie porozumienie ze stroną niemiecką w sprawie rozliczeń osób ubezpieczonych. Np. w szpitalu w Słubicach testy są pełnopłatne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Banita 2021-03-27 11:04
Jeszcze trochę pracownicy transgraniczne posiedzą na zwolnieniach to zaczną płacić za robienie testu :D
#2 klingbeil86 2021-03-27 16:49
Jak to osoby zameldowane w niemchech lub z obywatelstwem niemieckim nie mają darmowych ja mam meldunek i w polsce i w niemczech pracuje w niemczech przebywam więcej w Polsce bo mam chora babcie i nie mogę skorzystać z darmowego testu to jest chore

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.