Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Folder turystyczny

Powiaty słubicki i Odra-Szprewa przygotowały razem turystyczny folder, który zawiera propozycje czterech jednodniowych wycieczek po obu stronach Odry. Poznać można bliżej m.in. ośniańskie jeziora, okoliczne kościoły romańskie, czy klasztor w Neuzelle.

Z transgranicznymi wycieczkami będzie trzeba poczekać do czasu cofnięcia obostrzeń. Niedawno informowaliśmy o tym, że gmina Słubice wydała transgraniczny przewodnik po Słubicach i Frankfurcie (ZOBACZ), a dziś prezentujemy folder, który przygotowały dwa współpracujące ze sobą starostwa: słubickie i Odra-Szprewa. Jego tytuł to: "Niezapomniane wyprawy po obu stronach Odry".

Mapa i plany wycieczek

Znajdują się tam opisy czterech wypraw po okolicy: rowerowej, pieszej, wodnej i kulturowej. Dzięki nim można poznać lepiej ośniańskie jeziora, rowerem pokonać szlak orła i sandacza po niemieckiej stronie, poznać romańskie kościoły w okolicy, zwiedzić Neuzelle i poznać lepiej Słubice, wędrując po mieście na piechotę.

- Każda z wypraw została opracowana w języku polskim i niemieckim, a dodatkową atrakcją jest dołączona do folderu mapa turystyczna obu powiatów – wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Słubicach.

Folder "Niezapomniane wyprawy po obu stronach Odry" został przygotowany w ramach tego samego projektu polsko-niemieckiego, dzięki któremu udało się wyremontować drogę powiatową nr 1254F z Nowych Biskupic do Rzepina (ZOBACZ).

Jak dostać folder?

Folder już wkrótce będzie kolportowany w w rozmaitych punktach na terenie dwóch wspomnianych powiatów. Swoje egzemplarze dostaną m.in. urzędy gmin, biblioteki, instytucje kulturalne, punkty informacji turystycznej, szkoły itp.

Folder jest także dostępny w wersji elektronicznej (PDF). Można go pobrać na naszej stronie.

POBIERZ FOLDER

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2021-03-23 13:38
Współpraca? Nie rozśmieszajcie mnie!
#2 Banita 2021-03-23 16:31
A koszty za testy pokrywają?
#3 Dekameron 2021-03-23 17:05
Mysle, ze jeszcze nie, bo wiele aptek dopiero w tym tygodniu zaczyna testowanie i minie troche czasu zanim zorientuja sie w nowych przepisach. Dlatego najlepiej test darmowy w Brandmedzie poki co robic, a drugi platny gdzies po drodze starac sie umawiac termin.
#4 Grzegorz123 2021-03-23 17:48
Dawajcie wszyscy na wycieczkę z wydanym przewodnikiem załapiemy wirusa będą mieli więcej kasy z testów.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.