Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Na ten moment kierowcy czekali bardzo długo. Dziurawa jak ser szwajcarski droga między Rzepinem a Nowymi Biskupicami doczekała się wreszcie remontu. I choć część prac zostanie dokończona wiosną, to najważniejsze już jest – nowa i płaska nawierzchnia asfaltowa.

droga biskup_remont_1
Drogą z Nowych Biskupic do Rzepina można już bezpiecznie jechać

Temat stanu drogi powiatowej nr 1254F przez długi czas był przedmiotem dyskusji i narzekań kierowców, o czym wielokrotnie pisaliśmy. Mieszkańcy wystosowali nawet do władz petycję.

Starania o remont rozpoczął jeszcze poprzedni zarząd powiatu słubickiego. Samorządowcom udało się zdobyć na ten cel unijne środki, a modernizację drogi wpisano w szerszy projekt, realizowany wspólnie z niemieckim powiatem Odra - Szprewa. Pieniądze dorzuciły też gminy Rzepin i Słubice. Po więcej szczegółów odsyłamy TUTAJ.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma Maldrobud z Myśliborza. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec września br. Wg ówczesnych deklaracji wykonawcy, tj. prezesa firmy Łukasza Malinowicza, sama droga miała być skończona 3 tygodnie później, a kolejne 3 tygodnie miało zająć zbudowanie biegnącej obok ścieżki rowerowej.

Prace jednak się przeciągnęły. - 12 grudnia dokonano częściowego odbioru technicznego modernizowanej drugi – poinformowało Starostwo Powiatowe w Słubicach. Drogą można już jeździć, ale formalnie to nadal plac budowy. Do wykonania zostały jeszcze ścieżka rowerowa, pobocza oraz wjazdy. - Całość będzie zakończona w pierwszej połowie 2020 roku. Wtedy odbędzie się końcowy odbiór – zapowiada wicestarosta Robert Włodek.

droga biskup_remont_2
Kierowcy muszą uważać na uskoki przy skrzyżowaniu z DW nr 137

Z gotowej drogi ucieszyli się kierowcy. Niektórzy zwrócili jednak uwagę na złe połączenie remontowanego odcinka ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 137 prowadzącą do Ośna Lubuskiego. W tym miejscu jest odczuwalny uskok i należy pamiętać o ostrożnej jeździe, aby np. nie uszkodzić zawieszenia. Władze powiatu zapewniają, że to miejsce zostanie naprawione.

- Mamy zgodę zarządu dróg wojewódzkich na ułożenie w tym miejscu masy bitumicznej, więc zapewne na wiosnę, droga w obrębie tego skrzyżowania także będzie wyremontowana. Warto zaznaczyć, że ten remont powiat wykona z własnej inicjatywy i na własny koszt – wyjaśnia R. Włodek.

Do tematu remontu drogi będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 clasic1 2019-12-17 20:31
Uff Dobrze czytam ?? Pan prezes obiecuje w 3 tygodnie tj do końca pażdziernika a prace się przeciągną do połowy nastęnego roku !! Kto podpisywał umowę na wykonanie robót i zastrzegł sobie kary umowne za nie wykonanie prac w określonym terminie bo to wygląda na jakieś "jaja" ??? . Pomylić 3 tygodnie z 8 miesiącami ????? Kto się zgodził na takie coś , czy umowa dopuszcza taki rozrzut czasowy , czy to praca na "jakoś to będzie i kto poniesie ew.koszta podwyzki materiałów i robocizny ??? Może redakcja zna więcej szczegółów ???
#2 Rob 2019-12-18 11:08
clasic1, czepiasz sie, najważniejsze, że droga w końcu jest i są białe pasy po środku drogi, bo dłuższy czas nie było tych pasów i jazda wieczorem to był horror. Mam nadzieję, ze jeszcze pomalują białe pasy z boku zgodnie z unijnymi standardami :)
#3 clasic1 2019-12-18 13:45
Rob Nazywaj to czepianiem :-)) Zatrudnij fachowców do remontu mieszkania którzy obiecają ci skończyć go w tydzień a będą się grzebać pół roku .tylko nie marudz bo sufit będziesz miał przecież pomalowany ;-)))) Położenie noego dywanika to nie koniec remontu !!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.