Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziś rano doszło do potrącenia rowerzysty na drodze krajowej nr 29. Mężczyzna nieprzytomny trafił do szpitala. Niestety, sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

policja kogut_2019

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej między godziną 5 a 6, na 28 kilometrze drogi krajowej nr 29, na odcinku między Drzeniowem a Cybinką.

Rowerzysta, który jechał w stronę Cybinki, został uderzony przez inny pojazd. Na skutek potrącenia mężczyzna stracił przytomność. Należy przy tym podkreślić, że rowerzysta był oznakowany prawidłowo – miał kamizelkę odblaskową, a jego rower posiadał oświetlenie.

Rannego znalazł na poboczu inny kierowca. Było to krótko przed godz. 6. Natychmiast wezwał na miejsce służby ratownicze i policję. Rowerzystę przewieziono do szpitala w Zielonej Górze.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nieznany pojazd, podobnie jak rowerzysta, jechał w stronę Cybinki. Na miejscu zdarzenia zgubił lusterko, prawdopodobnie na skutek uderzenia w rowerzystę. Lusterko jest dużych rozmiarów, w kolorze szaro-grafitowym, prawdopodobnie pochodzi od busa lub nawet ciężarówki.

Policja prosi o pomoc każdego, kto mógł widzieć podejrzany pojazd, lub ma informacje o aucie bez lusterka, o kontakt pod numerem alarmowym 112.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.