Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ta informacja zapewne ucieszy kierowców. W Starostwie Powiatowym podpisano umowę na długo oczekiwany remont drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Prace mają rozpocząć się pod koniec września i potrwać trzy tygodnie.

powiat droga_umowa

Wykonawcę na remont 8,7 km odcinka drogi z Nowych Biskupic do Rzepina udało się wyłonić już w pierwszym przetargu. 30 sierpnia w Starostowie Powiatowym w Słubicach została podpisana umowa z firmą Maldrobud z Myśliborza, która zajmie się remontem. Wartość inwestycji to nieco ponad 8 mln zł.

Przy składaniu podpisu staroście Leszkowi Bajonowi towarzyszyli m.in. członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, wicestarosta Robert Włodek i skarbnik powiatu Grażyna Neumann. Pojawił się również Łukasz Kaczmarek - obecnie dyrektor słubickiego szpitala, a w poprzedniej kadencji samorządu lider zespołu projektowego, który przygotowywał wniosek.

Znamy już harmonogram remontu. Prezes Maldrobudu Łukasz Malinowicz zapowiada, że prace rozpoczną się 24 września, a ich koniec zaplanowano trzy tygodnie później. - Wtedy bierzemy się za ścieżkę rowerową z Gajca do Rzepina, która powinna być gotowa za kolejne trzy tygodnie – dodaje Ł. Malinowicz.

droga rzepin

Przypomnijmy, środki na tę modernizację pochodzić będą ze wspólnego, polsko-niemieckiego projektu, którego stroną wiodącą jest powiat słubicki, a partnerem niemiecki powiat Odra – Szprewa.

Powiat słubicki zaciągnął na jego realizację długoterminowy kredyt. Środki będą zwrócone po zrealizowaniu zadania (wysokość kredytu to 5 mln 764 tys. zł). Gminy Rzepin i Słubice dołożyły do tej inwestycji po 1 mln zł.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2019-09-02 09:57
Nareszcie :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.