Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przewodnik po dwumieście

Słubice i Frankfurt jako dwumiasto doczekały się wspólnego przewodnika - City Guide. Znajduje się w nim 12 tras tematycznych, dzięki którym zwiedzanie partnerskich miast ma być atrakcyjniejsze. 

Przewodnik po Słubicach i Frankfurcie został wydany w dwóch językach. Znajdują się w nim informacje np. o historii, w tym o przemianach od II wojny światowej do czasów współczesnych. Każdy z 12 rozdziałów otwiera mapa z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami. Jej uzupełnieniem są informacje o stronach internetowych poświęconych zabytkom i miejscom, czy najbliższych przystankach komunikacji miejskiej.

Z przewodnika dowiedzieć się można więcej np. o historii kolei we Frankfurcie, losach Żydów, czy powędrować śladami Kleistów lub przejść się szlakiem historycznych kościołów.

Wśród autorów tekstów znaleźli się: Kerstin Hinrichsen, Markus Nesselrodt, Magdalena Abraham-Diefenbach, Rita Aldenhoff-Hübinger, Werner Benecke, Uwe Rada, Hans-Jürgen Rehfeld, Ralf-Rüdiger Targiel, Karl-Konrad Tschäpe i Paul Zalewski.

Publikacja nie jest dostępna w formie cyfrowej, ale znajdują się w niej kody QR, dzięki którym można otworzyć interaktywne mapy i trasy GPX.

- Nowy przewodnik to wspaniała pomoc dla gości w poznawaniu naszego dwumiasta, natomiast mieszkańcom pozwoli odkryć je na nowo – uważa Tomasz Pilarski, szef działu marketingu miejskiego we Frankfurcie.

Przewodnik niebawem zostanie dostarczony do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach oraz do Urzędu Miejskiego w Słubicach. Aby go bezpłatnie odebrać, należy skontaktować się z tymi instytucjami – ze względu na obowiązujący w nich reżim sanitarny.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Zafiras 2021-03-13 01:30
W jakim terminie moźna się rejestrować,by uzyskać przewodnik? I jaka jest cena przewodnika? Dla wszystkich Słubiczan wystarczy?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.