Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Akademiki Słubice

Słubicki szpital może liczyć także na pomoc środowiska akademickiego. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przekazał na rzecz szpitala 60 miejsc w jednym ze słubickich akademików. Będą mogli z nich skorzystać np. żołnierze lub wolontariusze. 

Szpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach jako placówka „covidova” boryka się obecnie z wieloma problemami. Otrzymuje pomoc z różnych stron – w tej trudnej sytuacji wsparcie przyszło również od poznańskiego UAM-u.

Jak poinformowała rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska, prośbę o pomoc wystosował do władz uczelni prezes szpitala Łukasz Kaczmarek. Chodziło o zabezpieczenie miejsc noclegowych w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych oraz sytuacji kryzysowych. - Postanowiłam przeznaczyć na ten cel część jednego z naszych domów studenckich znajdujących się w miasteczku uniwersyteckim przy ul. Piłsudskiego – zakomunikowała B. Kaniewska.

Do dyspozycji szpitala przeznaczono 60 miejsc w Domu Studenckim Gaudium. Obecnie budynek jest praktycznie pusty. Nie mieszkają w nim studenci, bo zajęcia na większości kierunków odbywają się zdalnie lub w systemie hybrydowym.  W budynku jest wydzielone wejście, klatka schodowa i odpowiednia liczba pokoi jedno- i dwuosobowych.

- Mam nadzieję, że chociaż w ten sposób UAM może pomóc lokalnej społeczności. Wszystkim słubiczanom życzę dużo zdrowia w nadchodzących dniach – oświadczyła B. Kaniewska.

A w jaki sposób zostanie wykorzystana baza lokalowa przekazana przez władze uczelni? - Te miejsca będą przeznaczone np. dla żołnierzy i wolontariuszy, którzy pomagają w szpitalu – przekazał naszej redakcji Ł. Kaczmarek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Graendail 2020-11-12 15:33
Brawo dla władz UAM i szpitala. Pokazuje się, że przy sensownym podejściu da się coś osiągnąć w także w tym trudnym czasie. Na władze Gminy, jak dotąd, nie ma co liczyć w tej sytuacji. Ważniejsza dla nich jest w szczycie epidemii budowa wieży "Kleista". :eek:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.