Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wózki golfowe

Wózki golfowe dobierać należy do preferencji i potrzeb konkretnego golfisty. Najlepszy wózek elektryczny może nie zadowolić zawodnika chcącego skupić się na rozgrywce a nie poznawaniu gadżetów. Liczne dostępne w nim opcje będą także rozpraszać juniora. Z kolei prosty wózek ręczny może mieć za mało funkcji, które będą pomagały w przemieszczaniu się po greenie. Odpowiedź na pytanie „Do czego ma służyć wózek golfowy?” pozwoli na zawężenie wyników poszukiwań.

Gabaryty wózka po złożeniu

Wózki golfowe mogą być przewożone w bagażniku samochodu. Istotne jest wówczas, ile zajmują one miejsca w stanie złożonym. Drugim parametrem wpływającym na mobilność jest ciężar wózka. Każdy użytkownik musi sam ocenić, czy wózek nie jest dla niego za ciężki. Warto również zwrócić uwagę na łatwość składania i rozkładania.

Czy wózki golfowe mogą rosnąć wraz z użytkownikiem?

Wózek golfowy uwolni juniora od konieczności noszenia torby golfowej przez kilka godzin. Istotne jest, aby rączki miały szeroki zakres regulacji. Wtedy ten sam wózek będzie mógł służyć kilkulatkowi oraz nastolatkowi.

Wózek golfowy jako wzór stabilności?

Wózek golfowy nie może się przewracać przy porywach wiatru i nawet wówczas, gdy do niego przymocowane jest parasol. Im więcej punktów podparcia tym wózek jest stabilniejszy. Ważne jest również niskie umieszczenie środka ciężkości wózka z torbą golfową oraz stabilne mocowanie torby do pojazdu.

Jak łatwo jest manewrować wózkiem?

Duża liczba kół może napawać obawą, że mającym je wózkiem golfowym trudno jest kierować. Wygodne i precyzyjne sterowanie jest możliwe dzięki skrętnym kołom. Wykorzystując tę zaletę można zawrócić w miejscu.

Jaki zasięg mają elektryczne wózki golfowe?

Elektryczne wózki golfowe mają zasięg liczony w dołkach. W zależności od pojemności baterii, ukształtowania terenu oraz używanych odbiorników (światełko, ładowarka smartfonu itp.) może on ulegać zmianie.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.